Pik
Сьогодні, 03 Березня 2021
07.08.2019
758
0

Процес добровільного об`єднання громад на Херсонщині заплановано завершити до кінця 2019 року

Процес добровільного об`єднання громад на Херсонщині заплановано завершити до кінця 2019 року

6 серпня відбулась робоча зустріч голови обласної державної адміністрації Юрія Гусєва з головами об`єднаних територіальних громад Херсонщини. Про  це повідомляється на сайті Херсонської ОДА, передає ПІК.

«Спілкуючись з Президентом України щодо реалізації реформи децентралізації, почув однозначне твердження – рухаємося вперед і продовжуємо добровільне об`єднання територіальних громад. Є чітке розуміння того, що об`єднання територій краще завершити до кінця 2019 року, аби надалі не довелося рухатись за зовсім іншими механізмами. Прошу надавати пропозиції розвитку громад, щоб Херсонщина стала прикладом для інших областей у процесі реалізації реформи децентралізації», – окреслив власну позицію Юрій Гусєв.

Голова ОДА наголосив, що всі пропозиції будуть надані на розгляд до обласної ради і вже у вересні облдержадміністрація рекомендуватиме їх до прийняття для прискорення процесу створення ОТГ.

На сьогоднішній день поза об`єднанням залишаються шість районів області: Верхньорогачицький, Великолепетиський, Генічеський, Скадовський, Нововоронцовський і Новотроїцький.

Як зазначила виконавчий директор громадської організації «Громадський центр «Нова генерація» – регіонального партнера Програми DOBRE в Херсонській області Оксана Глєбушкіна, з метою пришвидшення процесу об`єднання наразі ведеться робота у трьох основних напрямках: активізації жителів і молоді громад, залученні громадян до процесів прийняття важливих рішень для громади та посиленні спроможності місцевої влади.

Також Оксана Глєбушкіна наголосила на важливості запровадження на місцях процесу бюджетів участі, які надають можливість кожному жителю громади долучатися до розподілу коштів місцевого бюджету через створення проектів для покращення власних територій. На Херсонщині бюджети участі запроваджені вже у чотирьох об`єднаних територіальних громадах.

Самі голови ОТГ, сільських та селищних рад наголосили на необхідності вирішення питання їх взаємодії з керівництвами райдержадміністрацій, районних рад і місцевого самоврядування, де досі не утворені громади.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину