Pik
Сьогодні, 18 Февраля 2020
24.01.2019
803
0

Протоки Сиваша б'ють на сполох

Протоки Сиваша б

На жаль, колись найбагатші водними та рибними ресурсами, природно-рекреаційним потенціалом протоки Тонкий і Промоїна, що з'єднують унікальне озеро Сиваш і Азовське море, нині переживають далеко не кращі часи. Про це повідомляє «Новий візит», передає ПІК.

Періодичне замулювання і замулення цих проток, поступове їх пересихання, яке триває багато років (при відверто індиферентному ставленні влади до цієї проблеми, що теперішньої, що минулої), непомітно для людського ока, що називається, тихою сапою підточує стан екології, здоров'я і можливості водних територій, що знаходяться безпосередньо біля наших берегів і грають чималу роль в загальному природному балансі.

Це підтвердило недавно проведена sea-family.in.ua за підтримки Генічеського районного ради аерофотозйомка в рамках проекту Media drone (див. На фото) - замулення обох проток продовжує збільшуватися, при цьому темпи вселяють побоювання.

50329116_401603460587938_1984909412040441856_n

За весь попередній період поступово склався несприятливий сольовий режим, через який водна рослинність збільшилася, а риба почала зникати. Бувалі рибалки підтвердять: колись її тут було в надлишку, сьогодні дуже мало. Додатково до цього, залив Промоїна неабияк постраждла через браконьєрський видобутку піску, який вівся тут свого часу.

Старожили ще пам'ятають про існування багато років тому залізничної гілки через протоку, дорогу навколо тоді оточували з двох сторін масивні кам'яні валуни (які наприклад зміцнюють узбережжі Утклюкского лиману), нині такі «камінчики» прикрашають території деяких елітних пансіонатів Арабатської стрілки. Одним словом, доля проток, що з'єднують знамените озеро Сиваш з Азовським світом, викликає стурбованість вже давно.

Якщо вони пересохнуть при подальшому ігноруванні цієї проблеми, то серйозно постраждає не тільки тутешня флора і фауна, це загрожує самому Сивашу, унікальне озеро всієї Європи. А, в кінцевому рахунку, постраждають і люди, які тут живуть. Чи це не привід уже сьогодні проявити достатню увагу екології обох проток?

Запобігти подальшому замулювання і замулення Тонкого і Промоїни цілком посильне завдання - було б бажання і відповідальність за майбутнє рідного краю.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину