Pik
Сьогодні, 22 Вересня 2020
Гаряча новина
18.01.2018
1296
0

Просвітницька діяльність «Руху розвитку ОСББ» змусив владу Херсона поспішити

Просвітницька діяльність «Руху розвитку ОСББ» змусив владу Херсона поспішити

Законом України «Про особливості здійснення права власності» у 2015 році було запропоновано мешканцям багатоквартирних будинків визначитися з формою управління будинків до 01 липня 2017року.У разі, якщо люди не створили ОСББ, то норма закону передбачала закінчення існування ЖЕКів та створення керуючих компаній, які б керували житловим фондом багатоквартирних будинків.

У нашому місті склалася ситуація, коли з 1200 багатоквартирних будинків вже 700 створили ОСББ, а близько 500 будинків - не визначились. Саме за ці будинки і розгорнулася боротьба з керуючими компаніями, серед яких є і комунальні, і приватні

Про ситуацію у місті у даний час ПІК поспілкувався з Чайкой Людмилою Василівною, громадським діячем, членом ГО «Рух розвитку ОСББ м. Херсона».

«На сьогоднішній день склалася така ситуація, коли влада проводить конкурс на обрання керуючого компанією, розкриття результатів цього конкурсу мало бути призначено на 26 січня. Там 9 лотів, тобто місто поділили на 9 частин, я так підозрюю це пов’язано з тим, що фактично у даний час є 9 керуючих компаній, створених на базі колишніх ЖЕКів: комунальних чи комерційних», - розповіла Чайка.

Однак, вона зазначила, що коли громадська організація «Рух розвитку ОСББ» почала займатися просвітницькою діяльністю,розкриття пропозицій по конкурсу різко перенесли на 10 днів раніше, тобто воно відбулося вчора, 17 січня.

«Тепер виходить, що близько 10 днів Департамент ЖКГ взяв на роздуми, хто переможець. Ще 5 днів буде на затвердження виконкомом цього переможця і затвердження форми договорів, які заключать між керуючими компаніями та мешканцями будинків», - зазначила Людмила Чайка.

У зв’язку з цим, вона закликає, всіх, кому небайдужа доля свого будинку, якомога швидше визначитися, інакше все буде продовжуватися у тому ж самому дусі.

«На жаль, люди мало знають про те, що до 1-го липня 2017 року вони мали були визначитися з вибором і прийняти рішення вони або створюють ОСББ, або вони йдуть в керуючу компанію, або вони обирають людину відповідальну по будинку і ця людина також обирає якусь компанію, яка би обслуговувала цей будинок. У нас вже більше 700 ОСББ у Херсоні, це означає, що 500 будинків не визначилися. Всього їх 1200. Є велика погроза в тому, що люди не розуміють, що їх чекає, якщо вони не визначаться. Якщо вони самі не виберуть форму управління будинком, то їм нав’яжуть ту компанію, яка була вибрана у конкурсі», - підкреслила Людмила Чайка.

 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину