Pik
Сьогодні, 23 Травня 2019
23.10.2018
384
0

Програма «Доступні ліки» зробила ліки доступнішими – звіт ВООЗ

Програма «Доступні ліки» зробила ліки доступнішими – звіт ВООЗ

Програма «Доступні ліки» допомогла зробити ліки доступнішими та призвела до зниження  цін на препарати, які беруть у ній участь, повідомляє Український кризовий медіа центр, передає ПІК.

Такі висновки моніторингу програми, здійсненого експертами Всесвітньої організації охорони здоров’я.

«Впровадження програми призвело до швидких результатів. Механізм програми призвів до зниження цін на препарати, які беруть у ній участь. Ми також помітили, що впровадження програми вплинуло на зміни рішень лікарів – вони почали частіше виписувати пацієнтам ліки, які є у списку і вартість яких відшкодовується […]Програма збільшила доступність ліків – це факт, ми це зафіксували. Зараз важливо, щоб вона стала одним із наріжних каменів системи охорони здоров’я в Україні», – розповів Гійом Деде, технічний представник Європейської агенції ВООЗ, на прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

Збір даних тривав з квітня по вересень 2018 року. У 7 регіонах експерти проводили детальні інтерв’ю із зацікавленими сторонами.

«Усі відгуки, які ми чули, дуже схожі. Здебільшого люди давали дуже схвальні відгуки про програму – і лікарі, і пацієнти і представники влади», – зазначив Гійом Деде.

Рекомендації експертів за підсумками моніторингу – покращити комунікацію між учасниками процесу, подолати нерівномірність впровадження програми у різних регіонах; розширити перелік МНН, які беруть участь у програмі, у прозорий спосіб;  збільшити бюджет для програми. Повний текст звіту оприлюднять на початку наступного тижня.

«Рекомендації наших колег з ВООЗ будуть нашими відправними точками для розвитку і вдосконалення нової моделі забезпечення пацієнтів ліками, від маленької програми до великої розгалуженої системи реімбурсації», – зазначила Уляна Супрун, в.о. міністра охорони здоров’я.

Уляна Супрун розповіла, що станом на сьогодні програмою скористалися понад 6 мільйонів пацієнтів, отримавши ефективні ліки від серцево-судинних захворювань, діабету 2-го типу і бронхіальної астми безоплатно або з незначною доплатою.

«Ми відшкодували вартість понад 28 мільйонів рецептів на суму 1 мільярд 300 тисяч гривень», – деталізувала вона.

«За час роботи програми, усі виробники, які беруть у ній участь, знизили вартість щонайменше на 30%, у тому числі –  іноземні компанії», – додав Роман Ілик, заступник міністра охорони здоров’я.

З моменту запуску програми кількість препаратів, які беруть у ній участь, зросла удвічі – від  157 торгових назв, із яких повністю безоплатними були 23, до 261. Із них 59 – повністю безоплатні для пацієнтів.

«Існує міф, що у програмі «Доступні ліки» є лише найдешевші препарати українського виробництва. Це неправда. 117 торгових найменувань з нового реєстру – це майже половина з них – виробництва Німеччини, Франції, Фінляндії, Швеції та інших країн» – зазначила Уляна Супрун.

У бюджеті на 2019 рік на програму «Доступні ліки» передбачено 1 мільярд гривень, ці асигнування можуть збільшитися, розповів Роман Ілик, заступник міністра охорони здоров’я. Він зазначив також, що з квітня 2019 року програма буде здійснюватися через Національну службу здоров’я України.

«У наших планах – щоб ця політика стартувала разом з електронним рецептом. Основні 5 правил програми залишаться незмінними:  це добровільна участь у програмі; ліки – лише ефективні і якісні, з оновленого Національного переліку і рекомендовані Всесвітньою організацією охорони здоров’я; рецепт буде виписуватися тільки за МНН, а не комерційною назвою – вибір конкретного препарату залишається за пацієнтом; держава буде 100% відшкодовувати ліки з найнижчою ціною, реімбурсація буде діяти на амбулаторному рівні, на первинній ланці», – зазначив Роман Ілик.

Новини по темі

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину