Pik
Сьогодні, 23 Вересня 2019
19.09.2016
211
0

Продаж квартири – як та скільки сплатити податків

Продаж квартири – як та скільки сплатити податків

Насамперед, зазначимо, за яких умов не сплачується дохід від продажу (обміну) житлового будинку, квартири (їх частини), кімнати тощо: якщо продаж не частіше 1 разу на календарний рік (з 1 січня по 31 грудня) та за умови перебування такого майна у власності продавця більше трьох років.
Це означає, що для того, щоб уникнути зайвого оподаткування, недостатньо лише здійснювати продаж будинку чи квартири не частіше одного разу на рік, а ще необхідно, щоб з моменту придбання такого майна і до моменту продажу минуло не менше трьох років.
Винятком є лише спадкове майно, яке можна без сплати податку з доходів продати незалежно від строку володіння ним (пп.172.1 ст.172 Податкового кодексу).
В інших випадках при продажу власником нерухомості більше одного разу на рік або нерухомості, якою він володіє менше 3-х років, сплачується податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5% та військовий збір за ставкою 1,5%.
Сума податку визначається та сплачується самостійно власником нерухомості через банківські установи до нотаріального посвідчення договору купівлі - продажу. Крім того, такий дохід від продажу відображається ним у податковій декларації про майновий стан і доходи.
Більш детальніше в листі ДФС України від 10.03.2016 №2520/О/99-99-17-03-03-14 за електронним посиланням: http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-fizichnih-osib/67160.html

Прес-служба Головного управління
ДФС у Херсонській області

 

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину