Pik
Сьогодні, 16 Вересня 2019
16.05.2016
193
0

Про закон у Херсоні «забули»?

Для херсонців, які регулярно користуються міськими маршрутками, напевно знайома проблема, м'яко кажучи, нав'язливої звукової реклами, яка транслюється з моніторів, що встановлені у салонах громадського транспорту.

З екрану пасажирам гучно пропонують купити вироби, заглянути в якийсь заклад і т.п. І дітися від такого "щастя" нікуди, доведеться слухати і терпіти.

Нещодавно до редакції ПІК звернулася херсонка, яка щодня їде і повертається з роботи на 35 маршрутці, де як раз встановлені "балакаючи монітори".

«Тебе "годують" непотрібною інформацією, і неважливо - дуже голосно звучить реклама чи порівняно тихо, якісно вона зроблена чи «лівою ногою». Вона мені не потрібна, так само як непотрібен шансон. Молодь рятується від цієї тупої реклами навушниками. Ті, хто не хоче цього робити, з будь-яких міркувань, вимушені слухати рекламну дурню, яку вони мають повне право не слухати - на стороні пасажира стоїть законодавство, якого у нас чомусь не дотримуються. Цікаво, що 35 маршрутка їздить по маршруту, який ніякий інший міський транспорт не «перекриває» - тобто мова йде про монополіста на маршруті і віддати перевагу іншій маршрутці чи тролейбусу - не можна», - розповідає херсонка.

Наприклад, у столиці в метро два роки назад, керуючись статтею 18, яка забороняє звукову трансляцію реклами в громадському транспорті, заборонили показувати рекламу зі звуком. Дозволили залишити тільки картинку.

Чи знають про таку проблему у мерії і чи відомо їм про те, що, відповідно до частини п'ятої статті 18 Закону України «Про рекламу» забороняється розповсюдження реклами через радіотрансляційні або інші звукові мережі сповіщання пасажирів у транспортних засобах громадського користування, на станціях метрополітену, вокзалах, в портах та аеропортах, за винятком розповсюдження соціальної реклами? Ми по телефону звернулись в управління транспорту і дорожньої інфраструктури.

Тут на наше питання не відповіли і просто почали «футболити» .

Довелося поспілкуватися по одному із запропонованих номерів з начальником КП «Херсонкомунтранссервіс» Олександром Васильєвим. Від нього ми переконливої відповіді - чи, взагалі, законна реклама в маршрутках, не почули. Він говорить, що заборонено транслювати тільки політичну рекламу під час виборів. А як же вищезгаданий закон, в якому красномовно говориться, яка реклама дозволена,а яка ні?

Олександр Васильєв порекомендував, в тому випадку, якщо реклама заважає пасажиру... просити у водія зробити її тихіше.

«Ви можете підійти і зробити зауваження водію. Він зобов'язаний відреагувати. Також це стосується, якщо водій гучно слухає музику», - коментує Олександр Васильєв.

Коротше кажучи, закон є, але хто на нього зважає?

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину