Pik
Сьогодні, 11 Грудня 2018
30.10.2017
350
0

Експерт каже - проблема у підготовці та відсутності досвіду

Про "звичаєве" виборче право та людський фактор

Головний фактор класичних порушень на виборах – людський фактор через низький рівень підготовки дільничних виборчих комісій або відсутність досвіду.

Читайте також: Виборча комісія додруковувала бюлетені

Про це на прес-конференції, присвяченій виборам в ОТГ, що пройшли  29 жовтня на Херсонщині, розповів Максим Єлігулашвілі, координатор громадського спостереження/довготерміновий спостерігач за виборами у Херсонській  області, передає ПІК.

Читайте також: Хто переміг на виборах голів ОТГ 29 жовтня на Херсонщині (попередні дані)

«Порушення – є декілька класичних, які повторюються з року в рік і доволі часто головним фактором є якраз людський – це низький рівень підготовки дільничних виборчих комісій або відсутність досвіду.

Особливо яскраво це показала Іванівська ОТГ, де районною виборчою комісією були включені головами, заступниками, секретарями – такі  ключові позиції, люди, або які взагалі не брали участь у роботі виборчих комісій, або брали участь лише як рядові члени», - відзначив Максим Єлігулашвілі.

 І це, за словами експерта, призводить до того, що фіксуються суттєві процедурні порушення.

Також, за його словами, взагалі «особливістю сільських дільничних виборчих комісій, особливо віддалених районів, є домінування такого, ми це називаємо  звичаєвого виборчого права - де практика проведення голосування впродовж 2,3,4,5 виборів є вищою, ніж норми закону», - каже представник ОПОРИ.

Читайте також:  Системних порушень на виборах в ОТГ на Херсонщині не було

 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину