Pik
Сьогодні, 26 Квітня 2019
21.03.2018
3324
0

Про цинізм та маніпуляції від голови облради Владислава Мангера

Про цинізм та маніпуляції від голови облради Владислава Мангера

Голова облради Владислав Мангер до активістів та артхабівців, що протестували біля облради, вчора не вийшов. Коментар з приводу «Ілюзіону» та Арт-хабу у нього взяв телеканал «Скіфія», передає ПІК.

Отже, голова облради каже у коментарі «Скіфії»: «Було вирішено оголосити конкурс (на оренду приміщення колишнього кінотеатру «Ілюзіон» - ред.). Якщо дані громадські організації хочуть там знаходитись, будь-ласка, конкурс відкритий».

«Згідно закону України будь-яке приміщення, яке знаходиться у комунальній власності, якщо б його передати в оренду - громадським організаціям, комерційним організаціям, треба оголосити конкурс і в конкурсі є переможець, який заходить і орендує дане приміщення. Півроку це приміщення закрите нашими пожежниками, півроку там взагалі нікого немає, тому і з’явилась сьогодні думка, ідея, передати це приміщення в оренду і щоб той орендар, який прийде, хай наведе там лад», - каже голова облради.

Читайте також: Життя без ілюзій - в облраді оголосили конкурс на оренду «Ілюзіону» 

Голова облради стверджує, що будівля потребує капремонту – півроку на неї, мовляв, ніхто уваги не звертав (нагадаємо - мова йде про комунальне майно, яким мала б опікуватися саме облрада і, зокрема, її голова - ред.), «стелі впали», «там сьогодні катастрофа». 

А от архітектор Андрій Луцик каже у коментарі «Скіфії», що будівля знаходиться у задовільному стані. Сховища і сараї вони дійсно в стані жахливому, а основне приміщення в хорошому стані - пояснює він. 

«Основне ж приміщення – це будівля ще сталінського періоду, з масивним підвалом, з масивним підземним поверхом, вона простоїть ще стільки ж, скільки простояла. На ній немає тріщин по фасаду, там не протікає покрівля», каже херсонець. 

Артхабівець Леонід Єжуров розповідає: «Два роки тому в приміщенні «Ілюзіону» ми заснували культурний центр Арт-хаб. Спочатку ми його створили для того, щоб зберегти це приміщення і для того, щоб херсонці отримали новий формат культурного центру. І ось уже рік як ми боремося за право на його існування, тому що рік як відбуваються спроби відправити його на приватизацію. Зараз з’явилась така нова гібридна форма – це конкурс на право оренди».

Чому не можна вірити Владиславу Мангеру

Зрозуміло, що у конкурсі, про який голова облради  каже у коментарі «Скіфії», навряд чи на рівних зможуть змагатися артхабівці та бізнес - різні фінансові можливості та цілі. А на сесії більшість депутатів вирішила, що кінотеатр «Ілюзіон», де останні роки створив творчий простір Арт-хаб, здаватимуть в оренду без умови збереження профілю. Хто переможе - творчі люди чи комерція - ілюзії в когось є? 

Місту ж передавати приміщення, з умовою збереження культурного середовища, що тут склалося, в облраді не хочуть. 

А так ситуацію у Фейсбук прокоментував Костянтин Капошилін: «Нарешті з’явилась позиція чиновників Херсонської обласної ради щодо прийнятого рішення про здачу в оренду кінотеатру «Ілюзіон» і наче б добре звучить, мовляв, приміщення в аварійному стані, йому потрібен гарний господарник, щоб привести його в належний стан, проте є одне але… Що зробив власник за останні 15 років, щоб «Ілюзіон» був у нормальному стані? Позицію, що нема грошей прийняти не можна, вони є, лише виділяються на інші цілі».

«По факту маємо класичну схему з 90-х, коли зумисне банкрутували державні підприємства, а потім віддавали їх за копійки. Є ще один важливий момент. Не Єжуров напросився в Ілюзіон, а чиновники обласної ради самі попросили стати його співробітником комунального підприємства і дали ключі від кінотеатру. Вони дали молоді надію, що тепер у них з'явиться свій культурний простір, а потім її забрали. Навіщо взагалі потрібно було це робити якщо ви планували здати його в оренду? Дати надію, а потім її відняти -  це досить таки підло», вважає він. 

Власне, економити облраді є на чому. Наприклад, тут створюють комунальні підприємства і утримують їх за рахунок бюджету навіть під неіснуючі проекти - а проект Арт-хаб успішно працює, проте допомоги не дочекався. Дивно, чому, правда? 

Судячи з усього, версію про «приховану приватизацію» цього приміщення, яке озвучили під час пікету 20 березня його учасники, виключати аж ніяк не можна.

Так коментує ситуацію Владислав Мангер після того, як дав команду відправити «Ілюзіон» в оренду.

А так гарно він говорив раніше. 

Наталя Войтченко

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину