Pik
Сьогодні, 23 Февраля 2019
13.09.2018
456
0

Про що у Херсоні говорили з Верховним комісаром ОБСЄ у справах національних меншин

Про що у Херсоні говорили з Верховним комісаром ОБСЄ у справах національних меншин

12 вересня у Херсоні відбулась зустріч Верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин Ламберто Заньєром з головою Херсонського міського Меджлісу Ібрагімом Сулеймановим та членом Меджлісу кримськотатарського народу Абмеджитом Сулеймановим, повідомляє "Радіо Куреш". 

Сторони обговорили відкриття нових класів з вивчення кримськотатарської мови на материковій частині України та проблеми, з якими зіштовхуються внутрішньо перемішені особи.

Верховний комісар ОБСЄ у справах національних меншин завітав з робочим візитом до Херсонщини з метою моніторингу сітуації про положення кримських татар на території Херсонської області та в окупованому  Криму.

Комісара цікавили питання, які стосуються порушення прав національних меншин, проблеми отримання освіти, медичного забезпечення, культурної діяльності кримськотатарських організацій в анексованому Криму та Херсоні.

Ібрагім Сулейманов подякував Верховному комісару  та всій команді ВКНМ за системну підтримку європейських цінностей  в питаннях національних меншин,  які впроваджуються в Україні  і наголосив на тому, що у окупованому Криму системно порушуються основоположні  права людини, освіти, свободи совісті, права на вільні зібрання.   

 

(Веховний комісар ОБСЄ у справах національних меншин Ламберто Заньєр)

Ламберто Заньєр повідомив, що вирішив особисто долучитись до збору інформації, аби отримати об’єктивну картину про  становище   кримських татар в анексованому Криму та у Херсонській області. За результатами зібраної інформації, ним буде подана доповідь.

Нагадаємо, що  11 вересня  Веховний комісар ОБСЄ Ламберто Заньєр завітав до Київського офісу Меджлісу, де відбулось обговорення та обмін думками з широкого кола питань, пов'язаних з ситуацією у тимчасово окупованому Криму, діяльністю Меджлісу кримськотатарського народу в умовах окупації Криму, відкритими діями і прихованими планами російської окупаційної влади по відношенню до корінного народу Криму і його національних інститутів. Про це повідомив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Пост Верховного комісара у справах національних меншин був створений у 1992 році на Гельсінському саміті РБСЄ. Управління Верховного комісара знаходиться в Гаазі, Нідерланди. Верховний комісар призначається на трирічний період, який може бути продовжений не більше ніж на один строк.  Основним методом роботи Верховного комісара є «тиха дипломатія», завданням – попередження конфліктів та термінові дії щодо запобігання переростання міжетнічної напруженості в конфлікт. Основними принцами діяльності Верховного комісара є неупередженість і конфіденційність. Водночас, діючи незалежно і конфіденційно, Верховний комісар є підзвітним державам-учасницям ОБСЄ. Він регулярно офіційно та неформально інформує Постійну раду ОБСЄ. Крім того, він співпрацює з діючим головою, з іншими інститутами ОБСЄ та міжнародними організаціями.

(зліва направо: Веховний комісар ОБСЄ у справах національних меншин Ламберто Заньєр, член Меджлісу кримськотатарського народу Абмеджит Сулейманов та голова Херсонського міського Меджлісу Ібрагім Сулейманов)

Новини по темі

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину