Pik
Сьогодні, 02 Березня 2021
19.09.2019
977
0

Про попередній проект бюджету Херсонської області на 2020 рік

Про попередній проект бюджету Херсонської області на 2020 рік

15 вересня 2019 року Кабінет Міністрів України розглянув і затвердив проект Державного бюджету України на 2020 рік, який передано на розгляд до  Верховної Ради України у І читані,- інформує прес-служба Херсонської ОДА,- передає ПІК.

В основу пріоритетів бюджету 2020 року Урядом покладено зростання соціальних гарантій та покращення соціальної підтримки населення, що на сьогодні залишається актуальною темою для громадян України.

Так, з 01 січня наступного року розмір мінімальної заробітної працівників бюджетної сфери зросте до 4723 грн на місяць, що на 13,2% більше її розміру у порівнянні з поточним роком – 4173 грн. Розмір посадового окладу працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки з 01 січня 2020 року становитиме 2102 грн, у 2019 році він становить 1921 грн.

Для місцевих бюджетів області, які мають прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом, на 2020 рік передбачено міжбюджетні трансферти з державного бюджету в загальному обсязі 4187,4 млн грн.

Базову дотацію визначено в сумі  540,0 млн грн, що на 133,8 млн грн (на 32,9%) більше її обсягу на 2019 рік (406,2 млн грн). Шість бюджетів області є бездотаційними. Бюджети Музиківської та Тавричанської об’єднаних територіальних громад сформовано з реверсною дотацію (передача коштів до державного бюджету) – 3,6 млн грн.

На 50% у порівнянні з минулим роком зменшено обсяг додаткової дотації на фінансування переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я, що пов’язано з реформуванням системи охорони здоров’я. Обсяг цієї дотації на 2020 рік визначено в сумі 292,4 млн грн, на 2019 рік – 584,8 млн грн.

На І квартал 2020 року для комунальних закладів системи охорони здоров’я передбачено медичну субвенцію в сумі 399,6 млн грн. В цьому обсязі враховано цільові видатки на лікування хворих на цукровий і нецукровий діабет, на лікування хворих на хронічну ниркову недостатність методом гемодіалізу та на виплату щомісячної державної допомоги ВІЛ-інфікованим дітям. З 01 квітня наступного року оплата медичних послуг комунальним закладам системи охорони здоров’я буде здійснюватися за рахунок видатків з державного бюджету.

З метою підтримки комунальних закладів у системі охорони здоров’я, які не надають медичних послуг за програмою медичних гарантій, передбачено надання з 01 квітня наступного року нової субвенції з державного бюджету на здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я (розвиток системи екстреної медичної допомоги), обсяг якої для області визначено в сумі 21,3 млн грн.

Для покращення якості надання медичної допомоги хворим на серцево-судинні захворювання передбачається виділення з державного бюджету коштів у сумі 11,5 млн грн на придбання ангіографічного обладнання. У відповідному обсязі кошти затверджені на 2019 рік.

Освітню субвенцію місцевим бюджетам області обраховано в сумі 2238,4 млн грн, що майже на 13% більше її обсягу, визначеного на поточний рік, – 1985,2 млн грн.

Кошти освітньої субвенції спрямовуються виключно на заробітну  плату педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти, професійно-технічної освіти та фахової передвищої освіти в частині забезпечення видатків на здобуття повної загальної середньої освіти, інклюзивно-ресурсних центрів.

На галузь «освіта» передбачається також виділення цільових субвенцій на:

- забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» (підвищення кваліфікації педагогічних працівників, придбання меблів, комп’ютерного та мультимедійного обладнання, дидактичних матеріалів);

- модернізацію та оновлення матеріально-технічної бази закладів професійно-технічної освіти (створення навчально-практичних центрів з підготовки робітників);

- надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами.

У даному проекті бюджету на здійснення державних програм соціального захисту населення, які фінансуються за рахунок субвенцій з державного бюджету, в області передбачено видатки в сумі 72,8 млн грн, що становить 3% від уточненого обсягу цих субвенцій на 2019 рік.

Зазначене пов’язано з передачею, починаючи з 2020 року, на фінансування Міністерством соціальної політики України видатків на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг, до яких включено видатки з надання пільг та субсидій населенню на придбання твердого та рідкого побутового палива та скрапленого газу, та на видатки державних соціальних допомог, які на сьогодні проводяться за рахунок цільових субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам.

На рівні області за рахунок субвенцій з державного бюджету передбачається фінансування видатків на виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт (52,6 млн грн) та на забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа (20,2 млн грн).

Також у державному бюджеті на 2020 рік області передбачено субвенцію на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах – 599,4 млн грн, що у 1,5 рази більше обсягу, передбаченого їй на поточний рік (399,0 млн грн).

Крім того, передбачається надання з державного бюджету місцевим бюджетам інших субвенцій, які на державному рівні ще не розподілені.

На сьогодні в області продовжується робота по формуванню проектів місцевих бюджетів на 2020 рік, яку було розпочато наприкінці серпня поточного року.

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину