Pik
Сьогодні, 16 Грудня 2019
26.10.2017
419
0

Як депутати на вибори йдуть

Про партійну мобільність та моноліт на Херсонщині

На виборах в ОТГ Херсонщини стали кандидатами  194 чинні депутати різних рівнів, передає ПІК з посиланням на ОПОРУ.

Читайте також: Після виборів 29 жовтня нові ОТГ отримають підтримку

Перші вибори в ОТГ ставлять доволі гостро питання щодо збереження повноважень та впливу для діючих депутатів різних рівнів. Якщо для відповідних сільських та селищних рад, це є процесом переобрання, то дані вибори також відкривають можливості й для депутатів інших рівнів та громад. ОПОРА  проводить аналіз присутності депутатів різного рівня у виборчих списках.

Читайте також:  29 жовтня пройдуть перші вибори у 10 ОТГ на Херсонщині

На перших виборах в ОТГ Херсонської області зареєстровано кандидатами всього зареєстровано 1059 особи, серед яких 194 - чинні депутати різних рівнів. Найбільше у виборчих списках представлені депутати сільських рад – 119, селищних – 49, районних – 25 та 1 депутат міської (Гола пристань).

Читайте також: На Херсонщині 24 грудня пройдуть вибори в 2 ОТГ 

Депутати райрад – де більше інтересу

Зі зрозумілих причин, високий рівень представлення районних та селищних депутатів у Високопільській (7) та Іванівській ОТГ (5). Серед не районних центрів найбільш привабливою для депутатів районого рівня стала Любимівська (4) та Ювілейнівська (3) ОТГ.

Білозерська ОТГ, хоча і включає районний центр, не стала цікавим об'єктом для членів районної ради – лише 1 подав свою кандидатуру на участь у виборах ОТГ.

Читайте також: Кандидати до  Білозерської ОТГ Херсонщини – хто вони

Щодо майбутнього членства в радах Борозенської та Бехтерської ОТГ жоден із районних депутатів не виявив зацікавленості в участі у виборчих перегонах.

Політична мобільність

Відносно політичної мобільності кандидатів та змін суб’єктів подання,то, в порівнянні з виборами 2015 року, найбільшою групою є самовисуванці. 62 самовисуванці на виборах 2017 року вирішили піти під прапором іншої політичної сили, або обрали самовисування.

Найбільший приріст в статусних кандидатах має ВО «Батьківщина» (+21), Аграрна партія України (+17), «Наш край» (+13), «БПП «Солідарність» (+8), Опозиційний блок (+6).

Про втрачені позиції та моноліт

Серед партій найбільше втрачених позицій у Радикальної партії, Опозиційного блоку та «УКРОП» - по 3 депутати вирішили змінити суб'єктів висування. У випадку обрання чинних депутатів від Радикальної партії у Високопільській селищній раді, радикали втрачають представництво у ній взагалі. Лідером з партійної дисципліни та монолітності можна вважати ВО «Батьківщина» – 13 чинних депутатів вирішили висунутися від даної політичної сили знов.

Екс-регіонали у списках «люстраторів»

Серед партій, лідери яких на різних рівнях заявляли про необхідність люстрації та прискіпливого визначення політичних партнерів, ми встановили депутатів різних років, які балотувались і вигравали від Партії регіонів. Зокрема, екс-регіонали встановлені у списках кандидатів від Об`єднання «Самопоміч», «УКРОП», ВО «Батьківщина», «БПП «Солідарність» та Аграрної партії України.            

Що каже закон

Радниця з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Ольга Коцюруба зазначає, що закон про місцеві вибори не містить заборони реєстрації на перших місцевих виборах кандидатів, які на сьогодні є чинними депутатами, зі зміною політичної партії, від якої надана згода балотуватися.

Читайте також: Андрій Гордєєв про конкуренцію та вибори 

Натомість, їх одночасне балотування до різних видів рад на чергових виборах було би неможливим, оскільки відповідно до частини 4,5 cтатті 35 Закону "Про місцеві вибори" особа одночасно може бути висунута кандидатом в депутати шляхом висування місцевою організацією лише однієї політичної сили. 

Читайте також: Бажаю громадам обирати відповідально

"Неможливість балотування виникає також і у випадку, якщо особа не була обрана депутатом по багатомандатному округу, проте залишилася в списку партії, яка подолала виборчий бар’єр. Оскільки у випадку припинення повноваження когось із депутатів  список  автоматично посувається, та обраним депутатом вважається наступний зі списку, всі необрані депутати перебувають у статусі кандидатів.

Таким чином, у випадку їх балотування до міської ради Центральна виборча комісія надсилає територіальним виборчим комісіям повідомлення про порушення ними порядку висування визначеного статтею 35 Закону. Юридична нерівність виникає внаслідок того, що Центральна виборча комісія не відслідковує списки до сільських та селищних рад. Крім того, виходить так, що чинні депутати можуть без проблем балотуватися від іншої партії, а їх менш щасливі колеги по тому ж списку на чергових виборах 2015 року, які не були обрані депутатами, обмежені законом у такому праві", - сказала Ольга Коцюруба. 

Відзначимо, що в Громадянській мережі ОПОРА працює «гаряча лінія», на яку можназвертатися в разі виникнення проблем чи потреби консультацій щодо виборів – (044) 591-44-44 (вартість дзвінків згідно з тарифами вашого оператора).

 

Новини по темі

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину