Pik
Сьогодні, 18 Февраля 2020
20.02.2018
695
0

Про нелегальні перевезення в районах Херсонської області, які межують з Кримом

Про нелегальні перевезення, організовану злочинність та конкурси

За роки тимчасової окупації Криму в районах Херсонщини, наближених до півострову, самоорганізувалась неконтрольована, розгалужена система нелегальних автоперевезень сполученням до/з КПВВ, розташованих на адміністративній межі з Кримом на іншу територію України, а також до/з Криму на підконтрольну територію України. 

Про це йшла мова  на нараді з протидії нелегальним перевізникам та формування легальної транспортної мережі в районах, наближених до тимчасово окупованого Криму, яку провели у Представництві Президента України в АРК, передає ПІК з посиланням на офіційну сторінку Представництва у Фейсбук

На нараді йшла мова про протидію діяльності перевізників, які здійснюють господарську діяльність з автомобільного перевезення пасажирів без відповідних дозвільних документів на/з КПВВ "Каланчак", "Чаплинка", "Чонгар" до м. Херсон та інших населених пунктів та щодо формування сучасної транспортної мережі легальних автобусних перевезень в районах, які межують з тимчасово окупованої територією України в Криму.

У нараді взяли участь керівництво Головного управління СБУ в АРК, Азово-Чорноморського регіонального управління ДПС України, Головного управління Національної поліції в Херсонській області, Чорноморського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки, Генічеської та Каланчацької районних державних адміністрацій, представники Херсонської обласної державної адміністрації, Управління СБУ в Херсонській області, Головного управління Національної поліції в АРК та м. Севастополі.

Учасниками наради було обговорено вкрай негативний наявний стан справ з автомобільними перевезеннями в районах Херсонської області, які межують з Кримом. Зокрема, констатувалося, що за роки тимчасової окупації Криму в районах, наближених до півострову самоорганізувалась неконтрольована, розгалужена система нелегальних автоперевезень сполученням до/з КПВВ, розташованих на адміністративній межі з Кримом на іншу територію України, а також до/з Криму на підконтрольну територію України. 

Представниками СБУ підкреслювалося, що така система має усі ознаки організованої злочинності, та вже призвела до задокументованих широкомасштабних корупційних ризиків у діяльності органів виконавчої влади та державного контролю, та водночас становить в умовах російської агресії, що триває, істотні контррозвідувальні й безпекові ризики.

Констатували на нараді  недостатній контроль з боку Чорноморського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки щодо дотримання транспортного законодавства та водночас потребу посиленого правоохоронного супроводження відповідних контрольних заходів в умовах організованої злочинності у сфері автомобільних перевезень, яка фактично склалася у районах, наближених до Криму.

Одним з умов поточної негативної ситуації стало тривале неоголошення районними та обласною державними адміністраціями конкурсів на відповідні автобусні маршрути за витребуваними напрями у необхідній кількості.

Констатувалося, що наявні внутрірайонні та міжрайонні маршрути за обсягами пасажирських перевезень явно не відповідають кількості осіб, які перетинають КПВВ. Існує потреба розбудови необхідної транспортної інфраструктури для забезпечення, відповідно до вимог законодавства, належної якості обслуговування перевезень пасажирів на автобусних маршрутах у цих напрямках в межах області.

За пропозицією ГУ СБУ в АРК, підтриманої Представництвом, в рамках виконання указів Президента України у сфері контрррозвідувальної діяльності, було вирішено утворити міжвідомчу робочу групу у сфері протидії відповідним ризикам, пов'язаним із нелегальними перевезеннями з/на тимчасово окуповану територію України.  

 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину