Сьогодні, 24 Листопада 2017
14.11.2017
400
0

Рожева молодильна сіль на Херсонщині

Сюжет команди "Україна вражає", який знайомить з принадами Херсонщини, зокрема, з  рожевим озером, оприлюднила у Фейсбук Катерина Деревянко, передає ПІК.

"Продовжуємо знайомство з Херсонщиною.  Казкове рожеве озеро - Лікувальна "українське мертве море", Григорівка, Херсонська область" – написала вона.

У сюжеті йдеться саме про рожеве озеро, яке є затокою Сиваша.

Лемурія - древній континет, напівміфічна і надвирозвинена цивілізація. Кажуть, Україна теж має її загадковий слід. На Херсонщині, за 100 кілометрів від Херсона,  є абсолютно рожеве озеро. Рожеве озеро - одна із заток Сиваша. Вчені вважають це залишками доісторичного Лемурійського моря, такого ж насиченого мінералами та вкрай солоного.

Час від часу вода відступає і лишає по собі такий унікальний пляж із чистої рожевої солі. І на вигляд і на дотик це нагадує снігову кірку. Уже 50 років як цей шматочок Сиваша солоніє без упину. Кристали виходять з-під землі і застигають. Це місце у Григорівці називають українським мертвим морем.

 Це не тільки красиво - але ще й корисно. Мікроорганізми, які місцеві називають озерним планктоном, роблять рожеву сіль молодильною.  Він якраз і виділяє рідину, яка фарбує воду у рожевий колір. І до речі, в цій рідині є бета каротин - так званий еліксир молодості -  каже дослідник Микола Мороз. 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

13.11.2017
1170
0
Фоторепортаж
У Херсоні обрали королеву міста
17.10.2017
1033
0
Спецрепортаж
Херсонський Jazz Band зіграв для "Барсуків"

ТОП-Новини

наверх

Підписатись на новини

Підписатись на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину