Pik
Сьогодні, 11 серпень 2020
14.11.2017
1200
0

Рожева молодильна сіль на Херсонщині

Про Лемурію та казкове рожеве озеро на Херсонщині (відео)

Сюжет команди "Україна вражає", який знайомить з принадами Херсонщини, зокрема, з  рожевим озером, оприлюднила у Фейсбук Катерина Деревянко, передає ПІК.

"Продовжуємо знайомство з Херсонщиною.  Казкове рожеве озеро - Лікувальна "українське мертве море", Григорівка, Херсонська область" – написала вона.

У сюжеті йдеться саме про рожеве озеро, яке є затокою Сиваша.

Лемурія - древній континет, напівміфічна і надвирозвинена цивілізація. Кажуть, Україна теж має її загадковий слід. На Херсонщині, за 100 кілометрів від Херсона,  є абсолютно рожеве озеро. Рожеве озеро - одна із заток Сиваша. Вчені вважають це залишками доісторичного Лемурійського моря, такого ж насиченого мінералами та вкрай солоного.

Час від часу вода відступає і лишає по собі такий унікальний пляж із чистої рожевої солі. І на вигляд і на дотик це нагадує снігову кірку. Уже 50 років як цей шматочок Сиваша солоніє без упину. Кристали виходять з-під землі і застигають. Це місце у Григорівці називають українським мертвим морем.

 Це не тільки красиво - але ще й корисно. Мікроорганізми, які місцеві називають озерним планктоном, роблять рожеву сіль молодильною.  Він якраз і виділяє рідину, яка фарбує воду у рожевий колір. І до речі, в цій рідині є бета каротин - так званий еліксир молодості -  каже дослідник Микола Мороз. 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину