Pik
Сьогодні, 17 серпень 2018
14.02.2018
616
0

Про якість побутового газу – хто його перевіряє

Про якість побутового газу – хто його перевіряє і до чого готують споживачів

Дуже часто можна почути нарікання від споживачів на якість газу.   Чому побутовий газ, яким ми щодня користуємось, іноді спалахує червоним або жовтим кольором?

Про якість газу та заходи безпеки, про те, що споживачів готують до переходу за сплату не  в метрах кубічних, а в одиницях енергії, про газові лічильники -  у телепередачі «Тема дня»  говорила з Віталієм Голубєвим, заступником голови правління ПАТ "Херсонгаз" журналіст Марина Молода, передає ПІК.

«Природний газ при правильному згоранні повинен бути блакитного кольору, - каже Віталій Голубєв. – Якщо природний газ починає горіти помаранчевим, жовтим, червонуватим полум’ям, це свідчить лише про одне – про те що він спалюється неправильно».

Дуже суттєво впливає на якість згорання природного газу декілька речей: стан самого газового приладу (відбувається забруднення, запилення газової плити – тому необхідно проводити технічне обслуговування газових приладів); наявність вентиляції.

Що стосується тиску газу, то він  забезпечується згідно правил, каже  Голубєв.

Читайте також: Херсонців попереджають, що питна вода може змінити колір

За його словами, споживачі отримують газ, що відповідають вимогам, які до нього висуваються. «Більш того, він ще більш калорійний, ніж це визначено державним стандартом», - стверджує заступник голови правління ПАТ "Херсонгаз".

«Тому казати про те, що у природній газ домішують повітря (немає підстав - ред.) – це взагалі вибухонебезпечна суміш. Дуже часто лунають такі закиди, що  домішують азот. Але на сьогодні один кубометр азоту коштує дорожче, ніж вартість природного газу. Тобто, це економічно недоцільно», - каже він.

Та розповідає, який шлях проходить природний газ до  плити чи котла з магістральних газопроводів. «Ніяких інших операцій з природним газом, крім пониження тиску і проходження через фільтри на газорозподільних пунктах природний газ не проходить. Немає ніяких домішок, повітря», - каже Голубєв.

Він також пояснив, як перевіряється  якість газу, який надходить потім до херсонських споживачів.

«Забори газу проводяться на газорозподільчих станціях працівниками Укртрансгазу, ми також разом з ними проводимо цю роботу, крім того ми самі в різних місцях нашої газорозподільної системи для контролю якості природного газу відбираємо проби», - каже він.

Результати таких відборів "Херсонгазу"  у січні свідчили, що розбіжностей з результатами відбору Укртрансгазу немає.

«Україна йде до того, щоб розраховуватись за природний газ не в метрах кубічних, а в одиницях енергії. Тоді й буде відпадати те питання,що в газі є повітря, що платимо не за якісний газ. Ті споживачі, які отримують рахунки за сплату за природний газ протягом 2017 року, отримують в лютому за січень 2018 року, там вказані якісні параметри -  переведені метри кубічні природного газу в одиниці енергії, причому за трьома одиницями», - також каже заступник голови правління ПАТ "Херсонгаз".

Таким чином, споживачів готують до переходу на розрахунок в одиниці енергії.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину