Pik
Сьогодні, 16 серпень 2018
11.02.2018
901
1

Про “гарячі” херсонські млинці на площі Свободи

Про “гарячі” херсонські млинці на площі Свободи

Справжня дискусія під кількома постами виникла у Фейсбук довкола...Масляної, яку у Херсоні почали відзначати 10 лютого на площі Свободи, передає ПІК.

Тут знайшлось місце не лише обговоренню народних та релігійних традицій, але й політичним “підколам” та аргументам, інколи досить грубим.

У своєму пості херсонка Інна Зелена пише: “Соромно і страшно. Страшно і соромно. І навіть сказати нічого. Нащо цей акт приниження людей? Оце в кращих русскіх традиціях - бліни, вєсєльє, драка, балалайка. Та ну за що ж це нам, га? Чи ви знущаєтесь, чи ви справді латентні ватани, що тримають руку на серці на кожному мітингу, а самі потім вночі під ковдрою переглядають сборнікі русскіх традіций?”.

У коментарі до цього посту користувачі звертають увагу, що свято це древнє слов'янське свято, язичеське.

Більше питань саме того, як проходило пригощання млинцем. Фотожурналіст Олександр Корняков у своєму коментарі до посту розповів, що не бачив, щоб люди штовхались.

“Прямо давки не было, я не видел чтобы люди толкались и лезли друг-перед другом. Более того, когда я хотел поснимать, меня люди пропускали вперед. Лично мне не понятно это счастье давиться этим тестом всухомятку, мне лично не понятно кто это придумал и выдавал за "велику перемогу". Бесит подача и неорганизованность этого мероприятия. Собственно херсонцев спровоцировали, не оправдали ожидания . Позвали на праздник, а праздника и не было”, - написав він.

Журналіст Марина Савченко звернула увагу:

“В том же и дело, что ни одной тебе одноразовой тарелки, лаптями рвали с рулона и - прямо в руки. Печальное зрелище”.

Депутат міської ради Єгор Устинов звернув увагу на те, що на площі Свободи давно треба прибрати торгове містечко.

Під постом голови ОДА Андрія Гордєєва, який розповідає про пригощання 40-метровим млинцем та привітав з наближенням свята теж вирують пристрасті.

Одні херсонці вважають, що не можна було відзначати це свято у поминальну суботу, одні називали його язичеським, інші — слов'янським, Вони також нагадують, що у 2018 році Масляна починається 12 лютого і триватиме до 18 лютого включно, а в Херсоні розпочали 10 лютого.

Як написала Євгенія Вірлич:

“Боже, який жах! Мало того що у поминальну суботу, так іще й якийсь жахливий рулон. Одразу згадалась лопата в Росії, з якої годували людей”, - написала вона.

Марина Усенко звернула увагу на те, що млинці мають бути у формі кола, а не в рулонах.

“А может кто - нибудь пояснить смысл этого безудержного креатива?? Блины в рулонах - это из какой мифологии? Блинчики в форме круга, это символ Солнца, ну весну зазываем, все такое....”, - дивується херсонка.

Користувач VladimirOlder вважає, що можна було краще організувати процес пригощання млинцями. “Неужели трудно найти 40 метровый стол, выложить блин, порезать, раздать. Чтоб народ не толпился, не создавать "картинку для ворчащих"?”.

Юрій Гончаренко натомість розповів, що, згідно з традиціями, а зимову поминальну суботу господині випікали млинці і пригощали родичів, роздавали дітворі. “При цьому обов'язково просили, щоб люди поласували млинцями в ім'я спочинку душ конкретних померлих. Тому нічого грішного чи неправедного в цьому не бачу. Щодо сьогоднішнього свята, то дякую підприємцям, які самотужки організували свято для херсонців. Мої рідні класно провели час. А критикани і заздрісники завжди були, є і будуть”, - висловив він свою думку.

Ірина Староселець вважає, що таке свято треба проводити з іншим акцентом.

“Може не треба годувати всіх безкоштовно? Зробити конкурс млинців і начинок і продавати , а гроші на благодійність?” - написала вона.

Новини по темі

Коментарі

Гость, 11.02.2018
Как с голодного края. Лопаты на них нет.

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину