Pik
Сьогодні, 17 Июля 2018
31.01.2018
1163
0

Під пильне око київських телевізійників потрапила діяльність ГО «Твердиня Херсонщини» та КП «Парки Херсона»

Приватна армія: проект «ЦРУ» викрив оборудки «Твердині Херсонщини»

Гучне розслідування провели журналісти проекту «ЦРУ» на Херсонщині. Під пильне око київських телевізійників потрапила діяльність ГО «Твердиня Херсонщини» та КП «Парки Херсона». 

30 січня, розслідування вийшло на 24 каналі, передає ПІК

Приватна армія на балансі міськради. Звучить абсурдно, але рік тому в Херсоні на одній із сесій таке рішення більшістю проголосували міські депутати. На папері це виглядало, як бюджетна дотація на підтримку громадського формування, щоправда, це саме громадське формування та його учасники чомусь дуже схожі на членів спортивно-бійцівського клубу, які були помічені на дуже неоднозначних подіях у південному регіоні.

Журналіст «ЦРУ» Ілля Лукаш розбирався у цій історії і вийшов на її неймовірне продовження.

Серпень 2017-го видався спекотним для мешканців села Надєждівка на Херсонщині, і не лише через погодні умови – у кадрі показують бійку. Замість врожаю у місцевих селян синці та розбиті носи, масові побиття на тлі агро-розборок вже перетворилися в країні на звичне явище. Так само й цього серпня в  Надєждівці -  видресерувані «тітушки» однієї зі сторін, мов зграя шершнів, за командою господарів нещадно гамселили невдоволених.

Лише за кілька місяців після кривавих подій у Надєждівці місцеві розпізнали нападників. «Це є засновники «Твердині Херсонщини», організатори – брати Захарові», - зазначила одна із мешканок Надєждівки.

Грудень 2016-го. Засідання сесії Херсонської міськради. На порядку денному голосування за виділення коштів з міського бюджету на громадське формування «Твердиня Херсонщини». Накал відчувається ледь не з порогу будівлі, депутатська ініціатива викликала обурення в місцевих активістів, і не лише через те, що на кін поставлено усю суму, призначену на громадські організації – 200 бюджетних тисяч, а те, кому їх зібралися віддати - ось, якими були аргументи протестувальників.

Читайте також: Скандал навколо «Твердині»

Громадське формування «Твердиня Херсонщини» було засноване наприкінці вересня 2017 року. Менше, ніж за тиждень, це формування подалося на утримання за бюджетні кошти. Депутати хутко внесли це питання на розгляд. Так пощастило лише «твердинцям», хоча вони були не єдиними претендентами серед громадських організацій на міські дотації. Один із засновників громадського формування – Захаров Руслан Володимирович, помічник чинного депутата Херсонської міської ради Сергія Білоковиленка.

Братів Захарових журналісти «ЦРУ» можна побачити й на кадрах з іншого одіозного заходу. Візит депутата «Опозиційного блоку» Вадима Новінського до Херсона у грудні 2016-го. Тоді партійний захід «Опозиційного блоку» в обласному центрі на кордоні з анексованим Кримом замаскували під молитву за мир. «Твердинці» показово відзначилися й там. Ось вони повчають «уму-розуму» проукраїнських активістів, які за кілька метрів від Новінського намагалися розгорнути плакат із патріотичними гаслами.

Читайте також: Активісти протестують проти тітушок

Втім, тільки охороною заходів «Опозиційного блоку» та силовим прикриттям рейдерських атак активність «Твердині» не обмежилася. Схоже саме така активна громадська діяльність «Твердині Херсонщини» і переконала херсонських депутатів у необхідності «підживити» саме цих спортивних хлопців бюджетними грошима.

Усі закиди опонентів Руслан Захаров заперечує. А що ж тоді робив він сам та «твердинівські» хлопці в Надєждівці?

- Ми не можемо займатися господарською діяльністю, їздити по надєждівкам. І якщо в нас 4-5 людей, які уклали угоди й поїхали працювати на сільгоспроботи, це ж не означає, що все наше формування пішло, - прокоментував телефоном журналістам «ЦРУ» Руслан Захаров.

Після скандалу та розголосу директора «Твердині Херсонщини» замінили. Замість Руслана Захарова формування очолив Максим Горох, учасник АТО.

Міські гроші «Твердиня» витратила швидко: 163 тис. на формений одяг, 16 тис. на рації, ну і 15 тис. на персональний комп’ютер. Після розголосу і скандалу на пряму з бюджету «Твердиню» вже не фінансували.

Але самі засновники та члени організації з горизонту не зникають.

Журналістів «ЦРК» зацікавило, з якого дива новостворене комунальне підприємство «Парки Херсона» відкрили за адресою, де раніше була «Твердиня Херсонщини». По-друге, менше ніж за рік це ПК витратило 7 мільйонів гривень.

Попри адресу реєстрації в приміщенні міської ради, підприємство проводило ремонти на вул. Пилипа Орлика, 21, де й вивісили табличку. І тут же починаються перші збіги між двома, здавалося б, жодним чином не пов’язаними компаніями. Саме за цією адресою і досі прописана «Твердиня Херсонщини», тільки от в розпал робочого дня свіжовідремонтовані кабінети порожні. Де працівники, журналісти телефоном намагалися дізнатися в директора «Парки Херсона» і за сумісництвом депутата міськради від Радикальної партії Сергія Білоковиленка.

- Зрозумів, але я зараз не в Херсоні знаходжуся, я у відрядженні.

- Може, тоді хтось інший з КП «Парки Херсона» зможе з нами поговорити? Бо ми прийшли в офіс, а тут все зачинено.

- У мене, на жаль, всі мої робітники… у нас велика територія парку – 188 га і вони, ну в процесі, хто де знаходиться, - зазначив керівник КП «Парки Херсона».

Ніхто з очолюваного паном Білоковиленком КП на зв'язок з журналістами більше не вийшов, тим часом збігів між КП «Парки Херсона» та «Твердинею Херсонщини» ставало дедалі більше.

Ось витрати КП за два місяці 2017 року: 4 тис. гривень пану Захарову за оренду автомобіля, так-так, тому самому засновнику та першому директору «Твердині Херсонщини», і 65 тис. за відеокамери і довгий перелік витрат на пальне, мастило та заробітні плати. Безпосередньо про нагляд за парками свідчать хіба що витрати на закупівлю рукавичок та сміттєві пакети.

«Якщо казати безпосередньо про Сергія Білоковиленка у зв’язці з Захаровим, у мене особисто склалося враження про якийсь дах або підтримку безпосередньо в правоохоронних органах. Побиття селян розслідувала поліція, проте в якийсь момент прокуратура не просто забрала цю справу, а ще й  провела обшуки в кабінетах тих слідчих, які першими в казали в документах, що тоді були саме хлопці з «Твердині Херсонщини». По-друге, маючи цілу низку кримінальних проваджень за різними епізодами, жоден представник жодного правоохоронного органу не захотів нам сказати на камеру жодного слова», - зазначив журналіст проекту «ЦРУ» Ілля Лукаш.

За матеріалами «ЦРУ»

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину