Pik
Сьогодні, 22 Вересня 2019
01.08.2016
186
0

Природно-заповідний фонд Херсонщини збільшився на 120 гектарів

Природно-заповідний фонд Херсонщини збільшився на 120 гектарів

Відтепер 120 гектарів у місті Гола Пристань оголошені гідрологічним заказником загальнодержавного значення «Озеро Соляне».

Відповідний Указ № 312/2016 «Про території та об'єкти природно-заповідного фонду загальнодержавного значення» від 27 липня 2016 року видав Президент України.

Таке рішення має на меті збереження та відтворення цінних природних комплексів, різноманітності ландшафтів, генофонду рослинного і тваринного світу, збереження у природному стані окремих унікальних природних утворень, у частині природної території площею

Згідно з Державною стратегією регіонального розвитку на період до 2020 року, до 2017 року в Херсонській області площа земель природно-заповідного фонду має становити 372,6 тис.га (13,1%).

«Крок за кроком досягається намічена мета. Природно-заповідний фонд Херсонщини збільшився на 120 гектара.

Користуючись нагодою, вітаю всіх з відкриттям ще однієї перлини Херсонщини!!!!

Велика вдячність колегам, однодумцям та всім тим, кому не байдужа доля унікальних та цінних куточків природи! Нових здобутків у справі збереження природи!» - говорить директор Департаменту екології ХОДА Юрій Попутько.

Природно-заповідний фонд Херсонської області має у своєму складі вже 81 територію та об'єкт, в тому числі 15 об'єктів загальнодержавного значення і 66 - місцевого значення.
Відношення площі природно-заповідного фонду до площі області (показник заповідності) складає 10,6%.

Довідка: Соляне озеро у Гопрах має важливе значення як об'єкт з рідкісними цілющими для здоров'я людини властивостями. В його воді (ропі) містяться хлористий, сірчанокислий та вуглекислий натрій, калій, магній, бром, йод. В лікувальному мулі є багато розчинних та нерозчинних сполук, сірководень, каротин, гормони, пеніциліноподібні, фолікулоподібні та інші речовини. На базі озера, що входить до складу заказника з 1889 року працює грязелікарня, а з 1914 року - бальнеологічний курорт, пізніше санаторій «Гопри».

Джерело

 

 

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину