Pik
Сьогодні, 27 Ноября 2020
10.07.2019
6194
0

Президент дозволив ЄС і НАТО проводити навчання в Чорнобилі

Президент дозволив ЄС і НАТО проводити навчання в Чорнобилі

Україна розробить стратегію розвитку Чорнобильської зони як туристичного об'єкта, а також планує надати Європейському Союзу та Організації Північноатлантичного договору можливість проводити там навчально-тренувальні заходи щодо попередження та ліквідації аварій.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби президента, пише «Слово і Діло».

Зокрема, Володимир Зеленський підписав указ «Про деякі питання розвитку територій, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи».

«Документ передбачає, зокрема, розробку і прийняття Стратегії розвитку Чорнобильської зони як туристичного об'єкта... Крім того, Україна планує надати можливість проводити в Чорнобильській зоні навчально-тренувальні заходи щодо попередження та ліквідації аварій для партнерів з країн ЄС і НАТО», - сказано в ньому.

Указ зобов'язує чиновників і правоохоронних органів узгоджувати відвідування Чорнобильської зони через електронний кабінет.

«На жаль, до сих пір зона відчуження є ще й символом корупції в Україні. Це - хабарі, які силовики збирають із туристів, і нелегальний вивіз металобрухту і використання природних ресурсів. Все це дуже скоро припинимо. Давайте нарешті перестанемо відлякувати туристів і перетворимо зону відчуження в науковий і майбутній туристичний магніт», - сказав Зеленський.

Відповідно до указу, будуть прокладені нові туристичні маршрути, в тому числі по воді, і побудовані нові КПП, а наявні - відновлені і модернізовані.

«Будуть скасовані необґрунтовані обмеження і заборони, наприклад, на відеозйомку. Також Україна буде популяризувати туристичний Чорнобиль на міжнародних заходах, в яких братиме участь», - йдеться в повідомленні.

Зазначено, що в Чорнобильській зоні покращиться мобільний зв'язок.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину