Pik
Сьогодні, 06 серпень 2020
05.07.2019
5546
0

Православна ікона та церковна старовина в художньому музеї

Православна ікона та церковна старовина в художньому музеї

В Херсонькому обласному художньому музеї ім. О.Шовкуненка відкрилася виставка «Православна ікона та церковна старовина», повідомив інформаційно-масовий відділ музею, передає ПІК.

Вставки, присвячена іконі, музей проводить щорічно до православних свят. Цього року вона приурочена до Дня апостолів Петра і Павла, який відзначається 12 липня.

В цьогорічній експозиції представлені твори іконопису кінця XVII — початку XXст. із зібрання Херсонського художнього музею:

  • Різноманітні ізводи з зображенням найбільш шанованих в християнській релігії образів: Іісуса Христа, Діви Марії, євангелістів і апостолів (Спас у Силах. XVII ст.; Богоматір Феодоровська. XIX ст.; Богоматір Одигітрія. поч. XX ст.; Миколай Чудотворець. XIX ст.).
  • Так звані «житійні ікони», які набули широкого розповсюдження на Русі, де зазвичай, в середині композиції зображувався святий, а на полях, у прямокутних клеймах - події, які ілюструють його життя (Святий Миколай Чудотворець з житієм у срібному окладі. XIXст.; Страждання святих вликомучеників Киріака і Улити. ХІХст).
  • Ікони «північного письма» XVII ст. - образи Апостола Пилипа, Євангеліста Луки, Євангеліста Марка. Приземкуваті, міцні фігури святих втілюють у собі народні смаки та уявлення.
  • Кілька ікон експозиції дають уявлення про українську ікону, для якої характерним стає прагнення вийти на самостійний шлях, знайти власний стиль, не відриваючись від художніх традицій та спираючись на могутній пласт народних естетичних уявлень. Не зраджуючи духовним ідеалам, українські ікони демонструють своєрідне живописне трактування образів, ліричну та поетичну інтерпретацію релігійних сюжетів (Богоматір Вгамуй мої печалі. XIXст.; Апостол Андрій Першозваний. XIX ст.).

Експозицію доповнено зразками церковного декоративно-ужиткового мистецтва (хрести, свічники, складні, натільні образки та ікони).

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину