Pik
Сьогодні, 22 Февраля 2019
03.02.2019
274
0

Право на медичну допомогу: очільниця МОЗ пропонує легалізувати медичний канабіс

Право на медичну допомогу: очільниця МОЗ пропонує легалізувати медичний канабіс

В. о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун пропонує підписати петицію щодо використання канабісу у медичних та наукових цілях, передає ПІК.

Вона зазначає, що медичний канабіс допомагає полегшити страждання пацієнтів та нормалізувати самопочуття при низці тяжких захворювань і станів. Це хвороба Альцгеймера, рак, хронічний біль, синдром подразненого кишківника, розсіяний склероз, епілепсія в дорослих і дітей, нудота і блювання внаслідок хіміотерапії, пост-травматичний синдром, глаукома, тривожність, порушення сну, покращення апетиту в ВІЛ-інфікованих людей, депресії.

Є різні способи споживання канабіноїдів: масла, таблетки, мазі, куріння та вапоризація. Дітям в разі епілепсії прописують пероральний прийом канабіноїдів.

«Рослини роду Cannabis містять активні речовини — канабіноїди. Найбільш вивченими є тетрагідроканабінол (ТГК) та канабідіол (КБД). 
Їхня дія відрізняється: ТГК має виражені психотропні ефекти і збуджує нервову систему, це активна речовина “трави” чорного ринку. КБД майже не має психотропної дії, знеболює, розслабляє і гальмує. В медичному канабісі переважає КБД», – пояснює Уляна Супрун.

Підписати петицію можна за посиланням на сайті Верховної Ради України.

Збір підписів триває до 30 квітня. Петицію менше ніж за тиждень вже підписали більше 11 тисяч людей. Необхідно ще майже 14 тисяч підписів.

Новини по темі

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину