Pik
Сьогодні, 19 Вересня 2020
11.10.2019
894
0

Повернення Донбасу й відведення ЗСУ: херсонці виразили власну думку

Повернення Донбасу й відведення ЗСУ: херсонці виразили власну думку

10 жовтня у Палаці молоді та студентства відбулась зустріч заступника Міністра закордонних справ України Василя Боднара, заступника Секретаря РНБО України Сергія Кривоноса з громадою Херсона.

Зустріч була ознаменована, як «Діалог про Україну», в ході якого велося обговорення шляхів врегулювання конфлікту на Донеччині та Луганщині. Інформує ПІК.

Не секрет, що для мешканців Херсона й області, як і для багатьох громадян України, суть таких міжнародних рішень, як Мінські домовленості та «формула Штайнмайера» є незрозумілими й завуальованими. Тому урядовці спробували пояснити стратегічні шляхи їх реалізації, завдяки яким держава, на їх думку, зможе повернути окуповані території Східної України.

«Не вважайте, що Мінські домовленості – це Біблія. Це один з варіантів вирішення воєнного конфлікту на Донбасі. Тому що у разі спроби Росії знову не виконати розведення військ, не дотриматися допуску на окуповану територію органів української влади, Мінський процес завалиться сам собою. Тільки тоді ми повинні будемо перейти до іншого варіанту: або це ідея з миротворцями, або це так званий варіант Придністров`я, коли про ці території просто забувають», – окреслив Василь Бондар.

Присутніх херсонців у ході всього озвученого турбували питання енергетичної та інформаційної безпеки країни. Було наголошено й на тому, що під час воєнних конфліктів на території однієї держави торгівля землею просто неможлива.

Окремо містян непокоїть відведення військ уздовж лінії розмежування на Донбасі. Люди хвилюються, що бійці відійдуть, так би мовити, у «чисте поле», а їх позиції із вже роками збудованими бліндажами, захисними спорудами тощо займуть російські окупанти.

Заступник секретаря РНБО Сергій Кривонос запевнив, що, нібито, вже проводяться роботи щодо оснащення нових військових позицій. Відхід здійснюватиметься у супроводі поліції, яка контролюватиме безпеку мирного населення на лінії розмежування.

Незрозумілою також для громади Херсонщини залишається ситуація з місцевими виборами у Донецькій і Луганській областях. Адже окрім основної частини населення, є ще й внутрішньо переміщені особи (в Україні таких більше 1,5 млн. – ред.).

Згідно чинного законодавства всі громадяни мають право брати участь в управлінні державними справами, але саме у внутрішньо переміщених осіб виникають труднощі через критерії наявності або відсутності права голосу на виборах, поняття виборчої адреси та порядку зміни місця голосування без зміни виборчої адреси.

До того ж, яка із сил партійної системи України, враховуючи ситуацію, зможе достойно зайти на вибори й претендувати на лідерство у місцевих виборах.

У херсонців, як жителів також прикордонної території, питань багато і слід зазначити, що реалізація Мінських домовленостей, у першу чергу, нерозривно пов’язана з правовою площиною українського законодавства, реальним життям Донбасу та українських військових ООС.

Автор: Ганна Якуніна

Фото: Олександр Корняков

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину