Pik
Сьогодні, 27 Октября 2020
24.10.2019
767
0

Посвідчення водія і свідоцтво про реєстрацію - в цифру!

Посвідчення водія і свідоцтво про реєстрацію - в цифру!

Колись книжечка, а зараз пластик в кармані, портмоне, сумці і тд мають всі шанси піти в минуле.

Обов’язковість возити з собою ці два документи дійсно була продиктована вимогами часу. Все було на папері і реєстри також, тому іншого способу перевірки вигадати було складно. Зараз же технології дозволяють перевести носіння цих двох пластикових карток в розряд «рудимент».

Кілька структур МВС і патрульна поліція в тому числі, займались цим вже досить давно. Напрацьовувалися різні варіанти і моделі реалізації цього: і створення бази, і перевірка по інших документах, і багато чого ще.
І ось нарешті, здається, всі дійшли до однієї думки щодо моделі і способу реалізації.
Буде мобільний додаток «ДіЯ» у який будуть заливатися (завантажуватися) посвідчення водія і свідоцтво про реєстрацію. Зрозуміло, що буде і верифікація і захист. Просто аби що завантажити до системи не вийде.

Принцип дії буде щось накшалт ApplePay або схожих, у зручності користування якими пересвідчилося багато людей.

Отже, за результатом спільних зусиль МВС та Мінцифри було прийнято Постанову КМУ про проведення експеременту по впровадженню електронних посвідчення водія і свідоцтва про реєстрацію тз.

Деякі аспекти:
- звісно, що для того, щоб поїхати за кордон, показати електронну версію буде ще довго недостатньо. Там, може, ще не розробили такі круті додатки.
- Опція пред’явити свідоцтво про реєстрацію ТЗ в електронній формі спершу буде доступна тільки власникам тз, а не користувачам. Кермувальникам за дорученням/без доручення треба поки чекати.
У майбутньому у випадку позбавлення когось права керування, про це просто буде проставлятися відмітка в базі. Фізичне вилучення посвідчення і тимчасові талони на право керування відійдуть в минуле.

Скоро просто треба буде не забути мобільний телефон.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину