Pik
Сьогодні, 22 Січня 2019
19.11.2018
2156
0

Помер барон Едуард Фальц-Фейн – життя сповнене любові до Херсонщини

Помер барон Едуард Фальц-Фейн – життя сповнене любові до Херсонщини

Помер барон Едуард фон Фальц-Фейн – великий друг України, старійшина роду засновників заповідника «Асканія – Нова», повідомляє видання «Факти».

Вночі проти 19 листопада стало відомо про трагічну смерть барона Едуарда фон Фальц-Фейна. Про це передає видання Херсонський вісник. Трагедія сталась 17 листопада під час пожежі у маєтку барона в столиці Князівства Ліхтенштейн Вадуці. Про це повідомив давній друг барона та його опікун Адольф Хіб.

Як пишуть ЗМІ, в суботу ранком на віллі барона сталася пожежа, на місці пожежі виявили тіло барона без ознак життя. 14 вересня йому виповнилось 106 років. За словами Хіба, «причини пожежі наразі не з’ясовані, цим займається кримінальна поліція».

Фаль-Фейн вже кілька років був прикутим до ліжка, знаходився вдома один. Зранку на кілька годин і в другій половині дня його відвідувала медсестра. За словами Хіба, барона поховають у сімейній усипальні в Ніцці.

«Я виросла на оповідях дідуся про його дослідження життя родини Фальц-Фейнів. Для мене це були вічно живі люди, неймовірні меценати, які щиро любили історію та культуру. Жодного разу не зустрічала таких у реальному житті. Світлий спомин Барону», написала у Фейсбук онука краєзнавця Августа Вірлича – Євгенія Вірлич.

Внесок барона безцінний у відновлення культурної спадщини Херсонщини. Він провадив багаторічну безкорисливу діяльність із повернення в Україну національних культурних цінностей, здійснив особистий внесок в оновлення заповідника «Асканія-Нова». активно сприяв у відновленні історико-культурної спадщини біосферного заповідника «Асканія-Нова», який наразі носить ім’я Фальц-Фейна, пише видання «Херсонський вісник».

«Повідомляють про трагічну смерть (у пожежі) мецената з Ліхтенштейна, племінника засновника заповідника "Асканія-Нова" 106-річного Едуарда фон Фальц-Фейна, який народився в Гаврилівці Херсонської області у 1912 році. Повідомляють про це поки виключно російські медіа. "Скончался подвижник русской культуры за рубежом" і т. д. у подібних фарбах.

Єдине неросійськомовне медіа також повідомляє про смерть Фальц-Фейна з посиланням на російські видання і наголошує на відсутність офіційної інформації з цього приводу. Водночас, повідомляючи про його смерть Radio Liechtenstein в якості заслуг барона згадує, що він був "підприємцем, журналістом і спортивним чиновником німецько-російського походження". А особливою його заслугою Radio Liechtenstein називає створення у Ліхтенштейні Олімпійського комітету і можливість участі Ліхтенштейну у Зимовій Олімпіаді в нацистській Німеччині у 1936 році - "завдячуючи його професійним і родинним зв'язкам з МОК», - пише у Фейсбук журналіст Олег Батурін.

Олексій Білецький (Центр туризму та пригод ХерсON) ділиться у Фейсбук: «Померла людина – легенда, людина – епоха». «Чомусь останній місяць часто думав про нього. Про те, що збирався до нього в гості, отримавши від нього схвалення…але так і не поїхав. Про те, як він розвивав туризм і сувеніри в Ліхтенштейні майже з нуля. Про те, як багато чому можна було б у нього навчитися нам. Про те, як багато він за свої 106 років встиг побачити і передати. І не тільки в історичному плані, але і технологічному», - написав Білецький.

«Сумна новина про трагічну смерть барона Едуарда Фаль-Фейна під час пожежі на віллі «Асканія Нова» у Вадуці (Ліхтенштейн). Він прожив неймовірне та сповнене любові до Херсонщини життя всі відведені 106 років 2 місяці та 3 дні», - написав херсонський дослідник, депутат облради Олександр Шумей.

«Повідомлення поліції Ліхтенштейна про знайдене тіло без ознак життя після суботньої пожежі у Вадуці. На вказаній у повідомленні вулиці, під номером 125, знаходиться вілла "Асканія-Нова" барона Едуарда Фальц-Фейна. Прізвищ та іншої інформації не вказано.  Триває розслідування причин пожежі та смерті людини», - написав Шумей.

file

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину