Pik
Сьогодні, 11 Июля 2020
29.11.2017
990
0

Питання обговорили на сесії міської ради

Пологовий у Херсоні поки не закривають

Ще зовсім недавно голова комісії з питань медицини Херсонської міськради та головний лікар лікарні ім. А. та О. Тропіних Леонід Ремига запевняв, що тема створення хоспісу в місті шляхом закриття пологового відділення «Тропінки» на найближчій сесії не підніматиметься.

Втім, вже сьогодні питання випливло першим у порядку денному «пленарки» з формулюванням «Про затвердження Міської програми розвитку паліативної та хоспісної допомоги у м. Херсоні на 2017-2020 роки», передає ПІК

«У нас є хоспіс обласний на 60 людей, а треба на 700. Це ті старенькі, які потребують нашої допомоги і участі, а ми розповідаємо, що цього не треба», - зазначив Херсонський міський голова Володимир Миколаєнко.

В унісон з очільником міста була начальник міського управління охорони здоров’я Світлана Межирицька. За її словами, у хоспісі, розташованому на вул. Морській, який є закладом обласного підпорядкування, на 80% лежать мешканці Херсона, а щоб потрапити туди, важкохворі пацієнти змушені чекати 3-4 місяці, тож окремий хоспіс обласному центру вкрай необхідний. Зате пологових відділень у місті забагато – впевнена чиновниця.

«У Херсоні сьогодні три пологові будинки. Кожен з них розрахований на 4 тис. пологів на рік. Я зробила вибірку за останні 10 років, у нас  максимум було по всьому місту 4200-4300 пологів на рік, а цього року, як і протягом двох попередніх,  у нас буде не більше 2900 пологів. Всіх запрошую на екскурсію в пологовий лікарні ХБК, там пустує цілий поверх, бо не вистачає ані породіль, ані обслуговуючого персоналу, а ми з вами оплачуємо енергоносії. На сьогодні в лікарні Тропіних   працює 8 акушерів-гінекологів, працевлаштувати їх до двох інших пологових – це взагалі не питання», - зазначила Світлана Межирицька.

За розглядом резонансного питання у сесійній залі слідкували представники персоналу пологового лікарні ім. Тропіних. Слова попросила акушер-гінеколог Валерія Федоренко. У виступі перед обранцями жінка не приховувала емоцій.

«У нас найнижчий відсоток кесаревих розтинів у місті, якщо це для когось відіграє роль, і найнижчий відсоток перинатальної смертності, якщо це для когось відіграє роль! Ви зараз говорите, що забезпечите роботою, аякже, люди 25 років відпахали, показники робили, так ви вбиваєте все бажання працювати!  Ви розумієте, що ми жінок втратимо, когось не довезуть до іншого пологового з околиці міста? Вам вже дитячі садки не були потрібні, то, може, ви хоча б один відреставрували чи відкрили? Он у нас поліклініка стоїть недобудована, то візьміть і зробіть там і хоспіс, і центр матері та дитини, і Кризовий центр», - зазначила Валерія Федоренко.

 

1

І чи то через напруження, яке лише наростало в залі, чи то з якихось інших причин, а депутати таки вирішили поки що не ризикувати з темою закриття пологового. Питання про створення хоспісу на базі іншого закладу вирішили відкласти.  За це проголосували 43 обранці.

Марина Савченко

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину