Pik
Сьогодні, 02 Березня 2021
29.08.2017
2114
0

По Херсону ходить вірус Коксакі

По Херсону "ходить" вірус Коксакі

Станом на зараз у Херсоні циркулює захворювання, яке уражає як дорослих, так і дітей - ентеровірусна везикулярна екзантема.

Про це повідомляє сімейний лікар поліклініки №1 Ірина Назарук, передає ПІК.

Захворювання протікає по-різному, від легкого перебігу до яскравих клінічних проявів.

Даний синдром викликають різні віруси, в тому числі кілька видів вірусів Коксакі: A16, A5, A9, A10, B1 і B3 - і ентеровірус 71. Найчастіше  захворювання викликається вірусом Коксакі А16 і ентеровірусом 71, що підтверджується лабораторно.

Джерело інфекції - хвора людина з клінічними проявами або вірусоносій.

Механізм передачі - фекально - оральний, а в перші дні захворювання і повітряно-крапельний, також при контакті з рідиною, що виділяється з везикул на шкірі хворого.Шляхи передачі - водний, харчовий, контактно - побутовий.

Сприйнятливість - майже 100% (96-98%).Хворіють переважно діти молодшого віку. Але дорослі теж схильні до цього захворювання.

Клінічні прояви: в продромальний період 1-2 дні у хворого з'являється слабкість, млявість, зниження апетиту, відчуття втоми. Потім може бути фебрильна температура. На стопах, долонях, на шкірі навколо рота, рідше на ногах і руках з'являються щільні везикули 5-8 мм округлої і довгастої форми. Також везикули можуть виявлятися на шкірі навколо ануса і на сідницях. Ці везикули, як правило, не нагноюються і розсмоктуються протягом тижня, не залишаючи слідів на шкірі.


Разом з висипаннями на шкірі або через 12-24 години на слизовій оболонці ротової порожнини з'являється енантема, яка швидко перетворюється у везикули (бульбашки), які лопаючись залишають афти на слизовій. Через ентеровірус 71 можуть бути більш серйозні ускладнення хвороби, такі, як вірусний менінгіт, енцефаліт і параліч.

Лікування: симптоматичне. Жарознижуючі засоби у вікових дозуваннях, рясне тепле питво, виключення з раціону жирної смаженої і молочної їжі.Важливим моментом є дотримання санітарно-гігієнічних заходів, так як після одужання вірус продовжує виділятися з калом від 2х до 4х тижнів.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину