Pik
Сьогодні, 21 Июля 2018
Ексклюзив
02.07.2018
429
0

«Планетарій» у Херсоні: що стоїть за перевірками

«Планетарій» у Херсоні: що стоїть за перевірками

У соцмережах шириться інформація про перевірки щодо пожежної безпеки в Обласному палаці молоді та Планетарії у Херсоні і про те, що матеріали щодо них вже у суді.

З одного боку, громада вимагає, щоб у закладах було безпечно, а і іншого – непокоїться, чи не вийде все, як у випадку з кінотеатром «Ілюзіон», коли облрада не подбала про пожежну безпеку у закладі, за який відповідає перед громадою, а потім , «вичавила» звідти творчих людей, аргументуючи це результатами перевірки рятувальників. Тепер будівлю віддала в оренду бізнесу без умов збереження профілю закладу. Користувачі соцмереж непокояться, чи не «замовили» Планетарій – адже це ласий шматок землі у центрі міста.

Як пояснюють рятувальники, після трагічних березневих подій у торговому центрі в російському Кемерово, відповідно до рішення Уряду України, вони перевіряють заклади з масовим перебуванням людей. Ці перевірки і передача матеріалів до суду – єдиний, на їх думку, спосіб змусити власників та балансоутримувачів реагувати та дбати про безпеку відвідувачів.

Про це у розмові з кореспондентом ПІК розповів Володимир Бєляєв, заступник начальника ГУ ДСНС України у Херсонській області.

-         Матеріали передаються у суди щодо тих закладів, де виявлені недоліки…Це попередження?

-         Це вже не попередження, це вже можна сказати крик душі. Подача матеріалів до суду про призупинення роботи – це крик душі. Це об’єкти, в яких стан з пожежною і техногенною безпекою є на дуже низькому рівні і питання протипожежного захисту не вирішується досить тривалий час. Це стосується і Планетарію, до речі, там питання пожежної безпеки не вирішується вже понад 3 років. Тому і подано матеріали до суду, для того, щоб хоч якось зрушити це питання. Зрозумійте правильно, балансоутримувачі і керівники об’єктів мають подбати про заходи безпеки.

-         Щодо відкритості матеріалів про перевірки…

-         Вся інформація є на офіційному сайті ГУ ДСНС в Херсонській області у відкритому доступі у вкладенні "Актуально". Ми інформуємо про всі перевірки, які проводились, результати цих перевірок і, відповідно, інформація, на які об’єкти передано матеріал до суду.

Станом на минулий тиждень таких об’єктів було 16. Станом на 27 червня ми маємо 18 поданих матеріалів до суду. Але ще розглядаються матеріали по 13 закладам. Поки що вони в роботі, є відповідні терміни, документи теж готуються для передачі у суд.

Хочу звернути увагу: не ми приймаємо рішення – призупиняти рішення чи не призупиняти роботу об’єкту. Рішення приймає суддя. Виходячи з практики, яка існує, у результаті судових засідань суб’єкти господарювання, балансоутримувачі все-таки виділяють кошти і недоліки, які були виявлені під час перевірок, усуваються. Тому ми таким чином спонукаємо суб’єкти господарювання усувати недоліки – на жаль, це єдиний важіль, що може спонукати власників і керівників до змін на краще.

-         А що там не так у Планетарії?

-         Заходьте на сайт і дивіться – там вказані всі недоліки. І це не лише по Планетарію, по всім перевіреним об’єктам можна побачити, який там стан справ. Краще попередити, ніж потім підраховувати збитки і, не дай Боже, якщо будуть втрачені людські життя.

Серед недоліків, які виявили у «Планетарії» під час перевірок: приміщення не обладнане автоматичною пожежною сигналізацією, дерев’яні конструктивні елементи покрівлі не оброблені вогнезахисним розчином, внутрішні двері евакуаційного виходу відкриваються не в напрямку виходу з будівлі, відсутнє аварійне освітлення на шляхах евакуації, пожежні крани не забезпечені пожежними рукавами.

ПІК звернувся за коментарем до керівництва планетарію. Директор закладу Ольга Храмцова у відпустці – пояснили її підлеглі. Як не на запис розповідають працівники «Планетарію», заклад суд не закрив. Заклад не комунальний, виживає за рахунок того, що заробляє, кажуть вони. Проте наразі, як розповідають у Планетарії, вони усувають недоліки, на які вказали рятувальники і продовжують працювати.

 

Теги:

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину