Pik
Сьогодні, 20 Січня 2021
Гаряча новина
14.08.2017
1294
0

Першокласники будуть забезпечені підручниками на державній мові

Питання з підручниками для перших нових україномовних класів вирішується – Балонь

На Херсонщині залишилося 26 російськомовних шкіл: 13 – в обласному центрі, 7 – у Генічеському, 2 – у Нижньосірогозькому, по 1 – у Каховці, Новій Каховці, Великолепетиському та Новотроїцькому районах. В ці школи, за підрахунками управління освіти, науки та молоді ОДА, на навчання державною мовою з 1 вересня прийдуть 1614 першокласників.     

Як повідомив заступник голови Херсонської облдержадміністрації Андрій Балонь, органами місцевого самоврядування та виконавчої влади проводиться робота щодо забезпечення належних умов майбутнім першокласникам для навчання в україномовному середовищі.

В першу чергу це стосується питання забезпечення учнів підручниками. Особливо для м. Херсона, де потреба становить біля 1000 комплектів, а для Генічеського району - майже 300.

За інформацією управління освіти, науки та молоді ОДА із наявного фонду сформовано 433 комплекти. Інститут модернізації змісту освіти виділив додаткові підручники з резервного фонду і до початку нового навчального року в область надійде до 500 примірників.

Крім того, у Генічеському районі сесія районної ради виділила 198 тис. грн на придбання підручників для перших україномовних класів та вже розпочато підготовку угоди з видавництвом «Генеза».

Також управління освіти Херсонської міської ради 07 серпня внесло пропозиції до міської ради про виділення 636 тис. грн на придбання підручників для перших україномовних класів.

-       Утвердження україномовного середовища в усіх навчальних закладах України – одна з найважливіших передумов успішного входження в нову українську школу, - вважає Андрій Балонь.

Нагадаємо, орієнтовний план переведення російськомовних шкіл області на українську мову навчання, затверджений розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 26 червня 2017 року № 454.

 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину