Pik
Сьогодні, 13 серпень 2020
10.10.2017
1162
0

Підвищення тарифу на перевезення у Херсоні: від а до я

Підвищення тарифу на перевезення у Херсоні: від а до я

Підвищення тарифу на проїзд у Херсонських маршрутках було заблоковане на 8 місяців. І ось 6 жовтня Одеський апеляційний адмінсуд підтвердив: підвищення тарифу у лютому 2017 року було неправомірним. Про це на прес-конференції 9 жовтня повідомив депутат міської ради Дмитро Ільченко, передає ПІК.

Але ж  6 жовтня  відбулося засідання виконкому - і прийнято рішення про тариф 5 гривень. То що з новим, жовтневим,  рішення виконкому про підвищення тарифу, чи будуть його оскаржувати  та взагалі, які є варіанти організації перевезень у Херсоні - про це також йшла мова  у прес-клубі "Новий день". 

П’ятниця – фатальний день

«Дійсно, минулої п’ятниці Одеський апеляційний адміністративний суд своєю постановою, яка набрала законної сили, прийняв рішення про те, що лютневе підвищення тарифу було незаконним –  міський голова не міг його підвищувати одноособово і тому, що це все-таки регуляторний акт (процедура, відповідно – з громадськими слуханнями і всіма іншими процедурами дотримана не була)», - повідомив депутат міської ради.

Він нагадав: 31 січня 2017 року  відбувся виконком, на якому рішення про підвищення тарифу прийнято не було.

"Тоді тільки 10 із 24 членів виконкому його проголосувало. Але це не завадило Миколаєнку (міський голова Херсона – ред.) 10 лютого цього року підписати рішення виконкому, яке він,  нібито, погодив за допомогою, спочатку, телефонного опитування, а потім - підписання членами виконкому якогось папірця. Причому члени виконкому потім давали свідчення, що хтось з них підписувався за 4 гривні, хто стверджує, що підписує за те, щоб залишити 3 гривні. Тобто цей підписний лист суд взагалі не прийняв як доказ, оскільки з нього не було зрозуміло, що ж все-таки підтримували члени виконкому", - каже Ільченко.

Проте порадіти цьому рішенню суду херсонців не встигли. Нагадаємо, що в той же день, коли приймав рішення суд в Одесі, у Херсоні пройшло ще одне засідання виконкому, де прийняли рішення про підняття тарифу до 5 гривень.

Читайте також: Виконком підвищив вартість проїзду у херсонських маршрутках

«Проте… це рішення виконкому  досі залишається не тільки не підписаним, але навіть і не складеним в чистовому вигляді (станом на першу половину дня 9 жовтня - ред.)», - відзначив депутат.  Як тільки вони буде підписане, то знову його готові оскаржити у суді – повідомив Ільченко.

Тариф не обґрунтований?

Як підкреслив депутат, немає законних підстав для встановлення тарифу на рівні 5 гривень.

"Цей тариф було сформовано лише завдяки заниженій кількості осіб, які нібито користуються громадським транспортом. Хто з вас був на засіданні виконкому, мабуть бачив цю презентацію, з якої виходить, що у нас на день лише 70-75 тисяч херсонців взагалі користуються послугами маршруток…

Є проблема з цифрою, яка ніколи не буде вказані у презентації – це так звані відрахування на оплату маршрутних листів, які кожен власник маршрутки сплачує господарям маршрутів. Це складова, яку херсонці зі своєї кишені вимушені платити.  Кожен херсонець 600 гривень віддасть не маршрутчику і його родині на проживання, а власнику маршруту, який його купив на черговому конкурсі. Ось за що проголосував виконком", - каже Ільченко.

На його думку, оскільки виконком все ж відбувся і його члени проголосували за підвищення тарифу, у суді буде важче, ніж після лютневих подій.

«Цього разу, я відразу скажу, буде дуже важко добитися того швидкого забезпечення позову, як ми зробили тоді. Тому що на даний час виконком дійсно відбувся. І всі ми бачили 14 голосів із 24 на підтримку зазначеного рішення. Тобто, нам необхідно буде проходити весь процес судового розгляду.

Але це не означає, що ми можемо його не проводити, або що ми маємо опускати руки. Ми запрошуємо всіх висвітлювати події, як тільки буде подано позов, він буде оприлюднений. Оскільки тільки розуміння суду, що громадськість зацікавлена в цьому, може дозволити нам пришвидшити судовий розгляд і забезпечити, можливо, позов. Якщо розуміння суду, що херсонців це турбує, не буде, то відповідно і питання вирішено також не буде», - каже депутат міської ради.

Депутати зможуть показати свою позицію на сесії

Крім того, на сесію міської ради все ж винесуть і проект рішення про скасування рішення виконкому, проте тут особливих перспектив Ільченко не бачить – не має більшості.

Читайте також: Перевізники влаштували скандал на прес-конференції в Херсоні

«Крім того, звичайно на наступній сесії буде винесено проект рішення про скасування рішення виконкому. Проте ми розуміємо досить низьку перспективу такого рішення оскільки фактично, враховуючи що у міській раді з 54 депутатів 13 є підлеглими міського голови, то відповідно буде дуже важко зібрати більшість для того, щоб забезпечити голосування. Але це буде принаймні привід для кожної політичної сили показати херсонцям свою позицію», - відзначив депутат міської ради.

 Перевезення у Херсоні: іноземці чи комунальне підприємство?

Кореспондент ПІК поцікавилась на прес-конференції у голови облради Владислава Мангера про результати перемовин з турецькими перевізниками, які виявляли зацікавленість у тому, щоб зайти на місцевий ринок перевезень.

Читайте також: Фірма – перевізник "Корнет-Стиль" виграла справу про "5 гривень"

Як відзначив голова облради,  він дійсно зустрічався з турецькими бізнесменами.

«Був турецький перевізник, який запропонував послуги перевезення, але там були дуже жорсткі умови, тому, що вони хотіли забрати ці перевезення і в місті, і в області. Але пропонували дуже гарний сервіс і що повністю замінять парк. Але на цьому перемовини закінчились. Вони поспілкуватись у місто поїхали, з адміністрацією і після цього більше не зверталися. Але якщо вони повернуться, ми готові до діалогу», - каже Владислав Мангер.

Проте,  як підкреслив на прес-конференції нардеп Юрій Одарченко, краще, якщо перевезеннями у Херсоні  займатимуться місцеві і треба орієнтуватися на розвиток  комунального підприємства.

«На наше переконання,  краще буде – комунальне підприємство, коли  влада буде впливати і на цінову політику, і на кадрову. Найкращий варіант – комунальне підприємство з цілковитим контролем громади», - відзначили на прес-конференції. 

Читайте також: Про апеляційний розгляд

Ірина Феш

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину