Pik
Сьогодні, 26 Січня 2021
12.09.2019
1394
0

Підприємців зобов’яжуть вести бізнес через касовий апарат

Підприємців зобов’яжуть вести бізнес через касовий апарат

ВР прийняла у першому читанні законопроєкт 1053-1 “Про внесення змін до закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг”,-інформує "Новий візит".

За проєкт закону проголосували 257 народних депутатів при мінімально необхідних 226, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Парламентарії також підтримали скорочення строку подання пропозицій і поправок до законопроєкту до другого читання.

Як ідеться у пояснювальній записці, законопроєктом пропонується внести ряд змін до Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Зміни передбачають запровадження програмних РРО, що надає суб’єкту господарювання право обирати класичний РРО чи програмний РРО залежно від його потреб та фінансових можливостей; спрощення процедури реєстрації РРО – її проведення засобами Електронного кабінету без подання реєстраційних документів, а лише шляхом отримання фіскального номеру, який ідентифікує програмний РРО, у інформаційній системі контролюючого органу.

Також передбачається здешевлення процесу застосування РРО; фіскалізація розрахункових операцій, що проводяться через програмні РРО, на фіскальному сервері контролюючого органу, що дозволить легалізувати розрахункові операції; запровадження технологій захисту даних про проведені розрахункові операції, що відповідають Закону «Про електронні довірчі послуги».

Очікується, що законопроект запровадить контроль з боку суспільства за легалізацією розрахункових документів, що підтверджують проведення розрахункових операцій; підвищить відповідальність за порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій при здійсненні торговельної діяльності та наданні послуг шляхом впровадження джерела відшкодування покупцям (споживачам) частини штрафних санкцій, застосованих за їх зверненнями.

Автори передбачають, що ухвалення законопроєкту сприятиме детінізації обігу готівкових коштів, розширенню фіскалізації розрахункових операцій, залученню більшої кількості суб’єктів господарювання до застосування РРО та створенню таким чином рівних конкурентних умов для ведення господарської діяльності.

Окрім того, Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт №1073 “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі та послуг”.

Законопроєкт підтримали 249 народних депутатів при мінімально необхідних 226.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину