Pik
Сьогодні, 28 Октября 2020
25.10.2019
769
0

Підприємців не перевірятимуть два роки

Підприємців не перевірятимуть два роки

Президент Володимир Зеленський підписав закони про застосування касових апаратів у сферах торгівлі, харчування та послуг. До 1 січня 2021 року їх мають установити підприємці 2–4 групи. Вимоги не поширюватимуться на фізичних осіб та підприємців 1-ї групи (роздрібна торгівля на ринках, побутові послуги населенню. Без права найму працівників. — ГПУ). Також не потрібні вони в секонд-хендах.

З 1 жовтня наступного року почне діяти норма "кешбек". Покупці зможуть поскаржитися на продавців, якщо їм не видали чи надали підроблений фіскальний чек. Сума покупки має становити не менше 850 грн. Якщо перевірка підтвердить це, то підприємець повинен повернути клієнту повну вартість товару й заплатити штраф. Скаржитися на магазин заради власної вигоди споживачу не вигідно, запевняють у податковій службі. Бо перевірятимуть не тільки підприємця, а й клієнта. Також достовірність документів, які він надав. Будь-яка компенсація можлива виключно після завершення перевірки.

Водночас підприємцям обіцяють спростити умови ведення бізнесу. Кабмін найближчим часом внесе на розгляд парламенту законопроекти для збільшення річного ліміту доходу для підприємців 1-ї групи (зараз становить 300 тис. грн. — ГПУ). Також їм дозволять використовувати найманих працівників. На два роки запровадять мораторій на перевірки підприємців усіх категорій, крім "ризикових". Наприклад, ювелірний бізнес.

— Мораторій на перевірки — це цукерка для підприємців. Його запропонували, щоб підсолодити негативний ефект від законів про тотальне запровадження касових апаратів і "кешбеку", — говорить фінансовий експерт Олексій Кущ, 43 роки. — Заборона перевірок практично нічого не дасть. Їх, за великим рахунком, останні роки взагалі не проводили. Податкова служба технічно не може перевірити понад мільйон суб'єктів малого підприємництва.

Щоби змінити ситуацію, треба прийняти закон, який би регулював роботу великого бізнесу. Зокрема, обмежував його можливості використовувати ФОП для спрощеного оподаткування. Для малого бізнесу варто запровадити механізм легалізації активів. Адже банкіри не поспішають кредитувати підприємців, які володіють 10 точками із продажу кави з сумнівними договорами оренди.

З іншого боку, не можна спростити вже спрощену систему. Підприємці щокварталу платять єдиний податок, щомісяця — фіксований соціальний внесок. Треба також змінювати сфери діяльності підприємців. Україні потрібне Національне агентство з підтримки малого бізнесу. Така структура існує в Естонії. Агентство керує спеціальним фондом, що компенсує відсоткові ставки за кредитами. Проводить тренінги, надає юридичну підтримку підприємцям. Їх навчають продавати свої товари на зовнішніх ринках. В Україні підприємці в основному орієнтуються на внутрішній ринок.

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину