Pik
Сьогодні, 16 Вересня 2019
16.06.2016
526
0

Перший крок до відродження храму в селі Геройське зроблений

Перший крок до відродження храму в селі Геройське зроблений

Сьогодні, 16 червня, голова облдержадміністрації Андрій Гордєєв у с.Геройське Голопристанського району оглянув храм Казанської Ікони Божої Матері.

Мешканцям міста та гостям розповіли історію його створення та представили нащадків засновника козака Григорія Капусти.

Після ознайомлення з Храмом провели богослужіння секретарем Української православної церкви Київського патріархату протоієреем Іоаном Замараєвим.

Слід зазначити, що відповідно до Розпорядження голови обласної державної адміністрації від 7 червня 2016 року церкву перейменовано на Храм праведного Петра Калнишевського.

Як зазначив очільник області Андрій Гордєєв: "Цей Храм ми обов'язково відреставруємо, бо відроджуючи такі важливі для народу пам'ятки ми відроджуємо історичну карту України. Відновлення цього центру духовного єднання українців - доказ того, що ми самодостатня нація і народ".

Храм Казанської Ікони Божої Матері було побудовано в 1898 році на кошти місцевого поміщика, який володів сольовим та рибальським промислами Григорієм Матвійовичем Капустою. Перед тим, як почати будувати храм, він відправив навчатися будівельній справі свого брата Антона Капусту та декількох місцевих жителів. Повністю оплачував їх навчання та проживання. А тим часом погоджував проект та дозвіл на будівництво храму.

Будували церкву самотужки 11 років. У 1896 році закінчили будувати стіни, а в 1898 завершили внутрішні роботи.

Відповідно до страхової оцінки, проведеної станом на 1910 рік церкві належало таке майно: Казансько-Богородична церква, дім для священників, сарай, амбар, дім для псаломщика, навіс, сторожка при церкві, церковно-приходська школа.

 

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину