Pik
Сьогодні, 12 Июля 2020
06.06.2019
1544
0

Перший Таврійський фестиваль класичної музики показав – Херсону потрібен симфонічний оркестр

Перший Таврійський фестиваль класичної музики показав – Херсону потрібен симфонічний оркестр

Ідеї створення у Херсоні повноцінного симфонічного оркестру вже кілька десятиліть. Проте, у реальність ці плани поки так і трансформувалися.

Знову голосно заговорити про це змусив Перший Таврійський Міжнародний фестиваль класичної музики, який 1 червня пройшов у Херсоні.

Пройшов з розмахом і довів – класика вічна, у неї завжди були є і будуть шанувальники. Про це 5 червня на пресконференції, підбиваючи підсумки фестивалю, розповів один із його учасників, оперний співак Максим Лозовий:

«Це було незабутньо, вишукано, красиво, говорили мені глядачі після закінчення фестивалю, сподіваючись, що він стане традиційним. Люди хочуть чути справжню музику, а значить ми на вірному шляху. Кращих інструментів, ніж скрипка, гобой, фагот…, людство ще не придумало. Коли всі вони звучать в купі – це божественно».

Таким чином Максим підвів розмову до головного месенджу – Херсону потрібен не просто камерний, а повноцінний симфонічний оркестр з високим рівнем виконавчої майстерності. І, можливо, це буде перший крок до створення у нашому місті чогось на зразок оперного театру…

Такої ж думки і інші представники культурної сфери області.

«Для проведення фестивалю ми вимушені були привезти з Києва симфонічний оркестр. Це дуже не просто, чого лише вартує транспортувати арфу…Опера вимагає високих професіоналів. На жаль, ми не маємо можливості виконувати серйозний репертуар на сценах Херсона», - зізналася учасниця фестивалю, оперна співачка Лейла Шерзай.

Це реально, цю ідею, якщо вже про неї знову заговорили, треба обов’язково реалізувати. Щоб ми не опустилися вже далі нікуди, якщо ми прямуємо до Європи, варто її рівню відповідати. У нас є сили і головне є бажання, - запевнила диригент Олена Новаковська.

«Коли у нас немає, куди подітися музиканту, то немає й бажання вчитися. Наразі я спостерігаю таку ситуацію, приміром в Херсонському музичному училищі, якщо джазовий відділ якось «тримається на плаву», то на кафедрах класичних інструментів – занепад. За роки роботи - з 2008 по 2016 у Херсонській філармонії я спостерігав, як молоді музиканти приходять, рік-два попрацюють і – або їдуть грати до інших міст, або взагалі змінюють професію», - поділився скрипаль Олег Янушкевич.

Його колега, скрипалька Ольга Захоженко навела приклад сусіднього Миколаєва, де вже багато років є муніципальний симфонічний оркестр, в якому музиканти працюють на півставки.

«Там грають всі – і педагоги, і учні старших курсів музичного училища. До Миколаєва приїжджають відомі оперні солісти. Оркестр постійно влаштовує концерти, в тому числі й безкоштовні. Я була на них, там «яблуку ніде впасти». Тобто, люди йдуть, люди хочуть…».

До речі, Херсон – єдиний обласний центр України, який не має власного симфонічного оркестру. Його поява не лише підняла би культурне життя міста на новий рівень, це ще й – нові робочі місця, можливість для молодих талантів реалізувати себе тут, у рідному місті.

Херсонські заклади готують гарних музикантів, наші випускники і в консерваторіях, і в академіях навчаються, потім грають у професійних колективах, але у чужих… Бо у Херсоні практично немає місця працевлаштування. Хоча би на половину ставок, але щоби оркестр був, постійно діючий. Наша філармонія готова прийняти, але ніхто, я розумію, штату їм не дасть. То, гадаю, місто могло би взяти на себе відповідальність – мати такий оркестр, - вважає директор Херсонського училища культури Михайло Варгун і додає: - У мене була вже розмова з начальником управління культури Херсонської міськради. Вона підтримала ідею і порадила подати відповідного листа на ім’я мера.

Отож, культурний «авангард» Херсона, об’єднавшись навколо ідеї, вирішив діяти і діяти оперативно. Найближчим часом буде написано лист, підготовлено проект і йти з ним до влади. Кажуть, якщо відмовлять, будемо «стукати» знову і знову…

Таку позицію поділяє і присутній на пресконференції член виконкому Херсонської міськради, голова правління благодійного фонду Садіяр Мамедов і обіцяє свою підтримку:

«Ідея гарна, я її підтримую. Робимо проект і йдемо до влади, думаю – нам підуть назустріч…».

Звичайно, реалізація такого солідного проекту потребує й солідного фінансування. З огляду на нинішні реалії, на масу не вирішених у місті проблем, «оркестрові» плани фантастичні й, на перший погляд, мало ймовірні. Та все ж, беручи до уваги рішуче налаштування авторів ідеї, цілком можливо, що наступного року у Херсоні відбудеться другий Таврійський Міжнародний фестиваль класичної музики і акомпануватиме співакам Херсонський муніципальний симфонічний оркестр.    

 

Олена Рєзніченко

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину