Pik
Сьогодні, 18 Вересня 2019
06.08.2016
152
0

Перші підсумки роботи депутатів Херсонщини

Перші підсумки роботи депутатів Херсонщини

Восени 2015 року був обраний новий склад депутатського корпусу місцевих рад. Нові обличчя, новий підхід до роботи. Та чи добре знають депутати свої обов'язки, чи виконують передвиборчі обіцянки? Уже минуло 250 днів роботи депутатів, саме час підводити перші підсумки.

ХОО КВУ разом з партнерськими організаціями промоніторили роботу депутатів нової каденції.

Активність на засіданнях постійних комісій
На засіданнях постійних комісій рад найбільшим активними є їх голови. Це пояснюється їх перевагами ведучих, тому активність голів ми розглядали окремо.

Найбільш активними головами комісій в обласній ради були Юрій Рожков (БПП) - 419 балів (169 пропозицій, всі 169 були підтримані, 80 виступів і 1 репліка). На другому місці Василь Федін (Опозиційний Блок) - 241 бал (3 виступи, 82 пропозиції, 72 підтриманих, 59 реплік и 25 питань). На третьому - Сергій Рибалко («Наш Край»).

Серед рядових депутатів лідером є представник УКРОПУ Олександр Шумей - 70 балів. У Марини Чернишової з БПП трохи менше - 68 балів. Замикає трійку також представник БПП Євген Криницький - 33 бали.
Але значна частина депутатів поки що залишається пасивною. 25 депутатів мають до 10 балів. А 26 депутатів взагалі не відмітились жодною активністю на комісіях.

Найбільш активними депутатами Херсонської міської ради є: представник Опозиційного Блоку В'ячеслав Яременко - 51 бал, його колега з БПП Сергій Жуйков - 42 бали та представниця УКРОПУ Олена Мазур - 38 балів. Серед голів комісій лідирує Андрій Дмитрієв (Самопоміч) - 120 балів, Єгор Устинов на другому місці - 115 балів. На третьому представник УКРОПУ Віталій Богданов - 102 бали.

Найбільш пасивними обранцями на комісіях є Станіслав Лисюк («Опозиційний блок»), Катерина Пушкарьова (ВО «Батьківщина») та Михайло Чимерис («Самопоміч»).

Активність на пленарних засіданнях

43 депутати Херсонської облради з 64 відмітились виступами на пленарних засіданнях. Найбільш активними були Сергій Рибалко (Наш Край), Юрій Рожков (БПП), в активі яких по 31 балу. На третьому місці Юрій Одарченко («Батьківщина») - 29 балів.

В Херсонській міській раді найбільш активними були депутати, які знаходяться у відкритій опозиції до міського голови. У Дмитра Ільченко - 85 балів, у Андрія Дмитрієва - 66, у Віталія Богданова - 50.

Відвідання пленарних засідань та постійних комісій

В Херсонській обласній раді відбулось тільки 5 пленарних засідань і по кілька засідань комісій, але й тут знайшлись обранці, які їх пропустили. Це Альберт Черепаха з БПП, який пропустив 3 пленарні засідання. Також пропустили більше половини засідань постійних комісій Іван Гончарський («Наш Край») 5 з 9, Галина Малишенко 3 з 5, Олександр Супрун 4 з 7 та Галина Толубець 6 з 9.

В Херсонській міській раді жоден з обранців не пропустив більше половини пленарних засідань. Що стосується засідань постійних комісій, то тут є негативний випадок - Денис Бердник («Самопоміч») пропустив 53% засідань комісій. Прикро це ще й тому, що зазначений депутат є секретарем «антикорупційної» комісії.

Медіа активність

За півроку було відібрано 289 матеріалів(статті, згадки, повідомлення) про депутатів Херсонської обласної ради. Всього згадали 43 обранця з 64. І це не рахуючи голову ради Андрія Путілова, який присутній в 135 публікаціях. Найбільше згадок випало на долю заступників голови Василя Зеленчука (51) та Оксану Рукавішникову (33). 26 згадувань про Сергія Рибалко («Наш Край»). 23 про ще одного заступника Віталія Булюка («Наш Край»), 17 про Василя Федіна («Опозиційний Блок»). По 15 раз про Євгена Криницього (БПП) та Юрія Одарченко («Батьківщина»).

Що стосується тональності згадувань, то переважно вона нейтральна - 278 публікацій. 76 позитивних, та всього 9 негативних. Лідер по негативу Василь Зеленчук - 3 згадування. В той же час він лідер по позитиву - 15 публікацій. 7 позитивних загадувань про його однопартійця Миколу Ставицького, 6 про Євгена Криницького, по 5 про Олександра Шумея, Юрія Одарченко та Сергія Рибалко.

Багато уваги також приділила преса депутатам Херсонської міської ради. Найчастіше згадувались наступні депутати: Дмитро Ільченко («Батьківщина») - 19 разів, Єгор Устинов («Опозиційний блок») та Олена Урсуленко «БПП «Солідарність»» по 18 разів, Віталій Богданов («УКРОП») - 17 разів та Володимир Сальдо («Наш край») - 16 разів.

Щодо тональності, у позитивній тональності згадуються всього 4 депутати: Олена Урсуленко (переважно завдяки друку привітань зі святами), Артем Кияновський («Опозиційний блок»), Олександр Ложичев та Віталій Урбанський (обидва ВО «Свобода»).

У негативі набагато більше, аж 13 депутатів. З них найчастіше: Володимир Сальдо («Наш край») та Дмитро Ільченко (ВО «Батьківщина») по 6 раз, Єгор Устинов («Опозиційний блок») - 5 раз та по 2 рази Олена Урсуленко (БПП «Соліданість») та Андрій Дмитрієв («Самопоміч»).

Виконання передвиборчих обіцянок

Пройшло півроку нової депутатської каденції. Вимагати суттєвого виконання обіцянок, звичайно, зарано, але вже можна зробити перші висновки та визначити тенденції:

- Частина обіцянок виконується, але не тими хто обіцяв. Наприклад,в Каховці пообіцяли запровадити вільний wi-fi у громадських місцях. Сьогодні обіцянка частково виконана, але не партійцями, а комерційними структурами з ініціативи міського голови.

- Деякі обіцянки були трохи узагальнені. Наприклад, «Батьківщина» у Херсонській міській раді обіцяла Встановити справедливі тарифи та проконтролювати послуги. Зрозуміло, що затверджують тарифи в Києві і виконання даної обіцянки просто не в компетенції ради.

- Та ж Херсонська міська «Батьківщина» є прикладом коли партія діє всупереч своїм виборчим обіцянкам, що, доречі, є підставою для відкликання депутатів. Вони обіцяли: Значне оновлення парку тролейбусів, закладання коштів на їх придбання до бюджету. Але на останній сесії не підтримали відомі зміни до бюджету;

- Але на кінець є й оптимістичні приклади. Херсонська міська організація «Самопомочі» обіцяла запровадити систему електронних торгів на виконання муніціпальних замовлень для забезпечення прозорості. Вони розробили механізм проведення торгів за системою ПРОЗОРО і добились його запровадження міською радою.

 

 

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину