Pik
Сьогодні, 11 Июля 2020
Гаряча новина
22.09.2017
587
0

Перевізники влаштували скандал на прес-конференції в Херсоні

Перевізники влаштували скандал на прес-конференції в Херсоні

Скликавши прес-конференцію у ПК «Новий день», директори кількох херсонських підприємств-перевізників  одразу попередили – прагнуть діалогу з громадськістю. Але діалогу не те, що не вийшло, вибухнув скандал, передає ПІК.

Маршрутні боси облаяли журналістів та активістів, тільки-но посипалися претензії в бік роботи міських автобусів. Та про все – по черзі.

 А як все добре починалося…

Спочатку все було культурно. Перед журналістами виступив представник Всеукраїнської асоціації автоперевізників  Євген Васильєв. Він довів позицію перевізників – у Херсоні необхідно приймати новий  тариф на проїзд у маршрутному транспорті, оскільки працювати їм стає нерентабельно. Подорожчали паливо і запчастини, «мінімалка» піднялася, то ж збільшилися й витрати у транспортників, а компенсацій перевізникам ніяких нема.

«Якщо замовник перевезень диктує правила щодо цін на проїзд, то існує така норма закону як компенсація різниці в тарифах. Сьогодні цього нема. Законом України «Про автомобільний транспорт» передбачена оплата пільгових перевезень, тобто відшкодування витрат перевізника за пільгові перевезення. Сьогодні цього також нема», - зазначив Євген Васильєв.

Кого хазяїн маршруток вважає віслюками?

Далі слово надали самим перевізникам. Традиційно різким у висловлюваннях був власник фірми «Ремпобуттехніка» Валерій Сивак. Чоловік відкрито заявив – якщо тариф найближчим часом не буде підвищено, перевізники поставлять маршрутки і не вийдуть на роботу, при цьому чоловік не приховує - заповітні 5 гривень за проїзд якості перевізному сервісу в Херсоні не додадуть.

«Оця цифра 5 гривень – той мінімум, який необхідний для того, щоб ми стабілізувалися, підготувалися до зими, пройшли цю зиму й почали якийсь рух вперед. Напевно, вже можна буде подумати і про якесь кредитування, але треба спочатку вилізти звідти, де ми знаходимося. Але якщо ми сьогодні піднімемо ціни, це не означає, що завтра вже кисільні береги будуть. Нам сьогодні вигідніше зупинитися й не працювати і відпустити людей у неоплачувану відпустку. От до цього ми, скоріше за все, і прийдемо, якщо ситуацію не змінити. Ну, слухайте, ну якась така впертість, я навіть не бачив, щоб віслюки так упиралися», - каже він.

 Прихильник транспортних методик КПРС…

На запитання, як перевізники рахують пасажиропотік, адже це вкрай важливо для вирахування коефіцієнту рентабельності наданих послуг, Валерій Сивак відповів – точно не завдяки квиткам за проїзд. На його думку, найдієвішу методологію придумали за радянських часів і за неї нічого кращого досі нема.  

«У радянські часи було введене поняття «фіксована виручка», тоді з цього питання була прийнята постанова ЦК КПРС і сьогодні цей метод найпрогресивніший і прогресивний. Є таке поняття «закрита фотографія робочого часу». Тобто, водій не знає, що його рахують, а ми дивимося скільки він пасажирів перевіз, скільки пільговиків і т.д. А  квитки, та навіть якщо їх видати всім і  поставити біля кожного міліціонера, якщо поставимо по одному міліціонеру, буде виручка вдвічі менша, якщо по два міліціонера, утричі менша, ділитися будуть. Що стосується здачі виручки, періодично раз на тиждень ми рахуємо пасажиропотік на маршруті. І ми знаємо, скільки пасажирів ми перевезли, хоча популярна думка, що перевізники не цього знають. Мене запитують, як ви це робите? А я кажу – сьогодні навчання платне, заплатіть, я розповів. Ну я жартую», - зазначив пан Сивак.

 Проект рішення про новий тариф – голий?

Слова попросив член виконкому Херсонської міської ради Дмитро Харланов. Він зазначив, що на засідання виконкому хочуть винести проект про підвищення вартості проїзду, в якому немає нічого конкретного стосовно поліпшення якості перевезень. То ж члени виконкому гадки не матимуть, за що голосуватимуть.

Читайте також: Херсонський виконком знову спробує просунути питання 5 грн за проїзд 

«Наскільки мені відомо, перевізники зустрічалися з депутатами. Управління транспорту озвучило, що можна зробити тариф 4 гривні, можна зробити тариф 5 гривень, залежно від  кілометражу. До 12 км – 4 гривні, після 12 км – 5 гривень. Врешті-решт перевізники погодилися з цим, але в існуючому проекті рішення цього моменту нема. Також перевізники ішли на те, що на період навчального року пільги отримуватимуть діти 6-14 років. Але у проекті рішення цього пункту також немає. Як немає й про те, що пасажирів возитимуть до 22-ї години. І коли виноситься голий проект рішення про те, що підвищимо тариф, але нічого взамін не отримаємо, мені складно приймати рішення. Також мені складно його приймати, коли ви дали розрахунок тарифу 8-9 гривень, практично всі, а хочете, щоб прийняли 5-ть. Тобто, працюватимете у збиток? Ну ми ж всі розумні люди», - пояснив Харланов.

Після цього члена виконкому перевізники звинуватили в тому, що він нічого не тямить у транспортних питаннях і, мовляв, обстоює інтереси якоїсь партії.

Членів Робочої групи не запросили

З кожною хвилиною атмосфера у прес-клубі напружувалася – на всі запитання перевізники лише пхикали, повторюючи «Завтра мы просто станем и будете ходить пешком». Такої поведінки не витримала активіст та аудитор Ірина Зоря, яка перебувала у складі Робочої групи з вивчення роботи маршрутного транспорту в Херсоні. За словами жінки, протягом трьох місяців, скільки  працювала група, більшість перевізників так і не знайшли часу, щоб надати дані про свою діяльність для того, щоб їх вивчив тимчасовий орган.

Читайте також: 5 гривень за проїзд – чи готові херсонці?

«На сьогоднішню зустріч нас не запросили, вони не вважають це доцільним, меморандум, який готувався і відкритий був увесь цей період. Всі ці ваші складнощі ми знаємо, економічні питання ми вивчали, я сертифікований аудитор вже багато років, у ваших цифрах добре розуміюся, бачила висновки і прорахований пасажиропотік, який дуже різниться  з вашими ж даними.  Я не хочу бути присутньою на цьому цирку, тому що ви до сих пір висновок не зробили, що треба з громадою домовлятися і покращувати ці всі моменти перевезення в тій ситуації, яка склалася», - зазначила Ірина Зоря і вийшла з приміщення прес-клубу.

Інші активісти, присутні на прес-конференції, зазначили, що перевізники проігнорували меморандум щодо покращення якості перевезень, який підготувала громадськість. На що керівники маршрутних фірм відповіли – підписувати всіляку маячню вони не збираються.   

 І взагалі – винні самі пасажири!

Обгрунтованих розрахунків, чому ж саме необхідно підвищувати проїзд у Херсоні, маршрутники так і не оприлюднили. Нерентабельно - і все. Зате господарі  автобусів просять звернути увагу, що хамлять не лише водії, а й пасажири…

«От маршрутники такі-сякі, от водій там десь нагрубив. А пасажири? Хоч одного пасажира покарали, хоча б одному сказали, що він не правий, що він порвав салон, що він на водія накинувся, що він лобове скло розбив, бо він нетверезий», - зазначив директор фірми «Корнет-Стиль» Станіслав Зубревський.

 Жодної конкретної відповіді

«Маршрутна» прес-конференція тривала понад годину, але жодної конкретної відповіді журналісти так і не почули. Ну а в кінці заходу спалахнув скандал, який херсонці не припиняють обговорювати у соцмережах, надто вже неочікуваною виявилися реакція перевізника на звичайну критику щодо сервісу в міських маршрутках. Відповідь була у стилі 90-х…

Читайте також: У Херсоні перевізник відповів на запитання журналістки "по понятіям"

Марина Савченко

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину