Pik
Сьогодні, 17 Вересня 2019
02.08.2016
397
0

Перетягування «децентралізаційної ковдри» навколо Першокостянтинівки

Перетягування «децентралізаційної ковдри» навколо Першокостянтинівки

На своїй сторінці в фейсбук активістка, член робочої групи з питання об'єднання територіальних громад Наталія Возаловська розповіла про «децентралізаційні пристрасті» навколо Прешконстантинівки.

«Я в черговий раз побувала у селі Першокостянтинівка Чаплинського району.

Згідно перспективного плану село Першокостянтинівка має ввійти до Присивашської громади (,Першокостянтинівка, Павлівка, Іванівка, Строганівка, Григорівка) з центром в с. Григорівка.

Григорівський сільський голова ще в минулому році ініціював об'єднання, але за цей час були тільки сварки і інтриги. По всім розрахункам Присивашська громада виходить, як перспективна і спроможна. Одна біда - не могли домовитися голови і депутати. Нарешті, останнім часом все ж почали рахувати, домовлятися, зібралися гуртом та об'їздили в кожному селі школи, дитсадки, лікарні, клуби і т.д.

Але керівництва Першокостянтинівки не було. До того ж, селищний голова Чаплинки, відмовлявся проводити об'єднання і брати до себе "злиденні" села, якщо йому не віддадуть Першокостянтинівку , бо там гарний бюджет.

Село досі отримує кошти з «Титану». І чхати на те, що розбивається Присивашська громада. Виявилося, що є рішення Першокостянтинівської сільської ради , якого раніше якось ніхто не бачив, про приєднання до Чаплинки», - пише Наталія Возаловська.

За її словами, не було зборів селян, просто деякі депутати провели опитування серед людей «хто куди хоче», толком нічого не роз'яснювали. На одній із сесій було поставлено на голосування питання про призупинення рішення про згоду приєднуватися до Чаплинки, яке провалили. Але прийняли рішення про те, щоб організувати збори громади, зачитати цифри і тоді приймати інше рішення.

«Все б добре, але вже тоді сільський голова знала, що вранці була сесія Чаплинської селищної ради, де прийняли рішення про створення Чаплинської громади з Першокостянтинівкою. Не могла не знати, але депутатам не повідомила», - зазначає Наталія Возаловська.

Вона пише, що першокостантинівські депутати переживали, що Григорівка хоче забрати у них гроші. Хоч в Присивашській громаді це не можливо, бо всі села, які входитимуть до об'єднаної громади між собою рівні.

«А от, чи щось залишиться їм з Чаплинкою, яка шантажем затягнула громаду Першокостянтинівки до себе, є велике питаннячко.

Якщо обранці Першокостянтинівки так вирішили, то нехай. Мене більше хвилює те, що село знаходиться за 1,5 км від межі з Кримом, що після створення Чаплинської, Асканійської, Христівської громад Чаплинського району саме прикордонні села Павлівка, Строганівка, Григорівка, Іванівка залишаться один на один зі своїми проблемами», - відмічає активістка.

 

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину