Pik
Сьогодні, 23 Февраля 2019
20.08.2018
924
0

ПАТ "Херсонгаз" хоче беззбитковий тариф

ПАТ "Херсонгаз" хоче беззбитковий тариф

Встановлений на сьогоднішній день тариф на розподіл природного газу НКРЕКУ для ПАТ "Херсонгаз" є збитковим. Про це повідомляє ПІК з посиланням на інформацію, оприлюднену на офіційному сайті ПАТ "Херсонгаз".

"Чинний на сьогоднішній час тариф на розподіл природного газу для ПАТ "Херсонгаз", затверджений Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) і застосовується з 1 січня 2017 року, привів до отримання збитків в 2017 році в розмірі 48,3 млн грн, - йдеться у повідомленні. 

Як повідомляє прес-служба компанії, якщо тариф не буде переглянутий у бік збільшення, то 2018 рік закінчиться зі збитками на рівні 73,3 млн грн.

Чому компанію не влаштовує чинний тариф

Більшу частину тарифної виручки, а саме 64%, складають витрати на придбання газу для покриття вартості ВТВ, що складаються з нормованих втрат газу на розподільчих мережах і втрат, отриманих через не приведення обсягу спожитого газу населенням до стандартних умов.

Чинний тариф не тільки не враховує сьогоднішню вартість газу для покриття ВТВ (закладено 6 115,1 грн / тис.м.куб, а реальна його вартість - 9 368,5 грн / тис.м.куб.), але і не відповідає по розрахунковому обсягу таких втрат (передбачено 19,8 млн.м.куб в рік, а розрахункова величина дорівнює 31,1 млн.м.куб в рік). Цей факт є основною причиною виникнення збитків компанії.

Так, тільки в 2017 році вартість закупленого природного газу для ВТВ склала 150,5 млн грн, а в тарифі передбачено всього лише 108,1 млн грн.

Збільшення вартості інших товарів і послуг тільки погіршують стан справ. Так, в порівнянні з минулим роком вартість палива, яке використовується автотранспортом для своєчасного реагування на аварійні ситуації, зросла на 21%.

Плинність кадрів, нижча зарплата 

Окремо варто приділити увагу і рівню заробітної плати: середній її рівень в ПАТ "Херсонгаз" на 30% менше, ніж в енергетичній галузі за Херсонської області. Через це спостерігається висока плинність персоналу і втрата висококваліфікованих кадрів.

Так, протягом 2017 року звільнилося 202 співробітника, в 2018 - 70 співробітників. На сьогоднішній день нестача фахівців складає 28% від необхідного розрахункової кількості, плинність кадрів дорівнює 18%.

ПАТ "Херсонгаз" були проведені і надані в НКРЕКУ необхідні розрахунки беззбиткового тарифу

ПАТ "Херсонгаз" були проведені і надані в НКРЕКУ необхідні розрахунки беззбиткового тарифу, відповідно до затвердженої Тимчасової методики розрахунку тарифів на розподіл. Двічі проведені відкриті слухання щодо перегляду тарифу на розподіл природного газу.

Компанія черговий раз звертається до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг з проханнями:

затвердити запропонований варіант тарифу, який дозволить вести господарську діяльність без збитків, підтримувати безаварійний стан розподільних мереж на належному рівні і виплачувати працівникам гідну заробітну плату; компенсувати отримані збитки компанією за 2017 і 2018 року.

Новини по темі

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину