Pik
Сьогодні, 17 Вересня 2019
27.12.2017
1003
0

Палац спорту у Херсоні: депутатські аргументи «за» та «проти»

Палац спорту у Херсоні: депутатські аргументи «за» та «проти»

Депутати міськради не підтримали на сесії Херсонської міської ради 27 грудня питання про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення в постійне користування земельної ділянки під Палац спорту у центрі Херсона. За проект проголосували лише 13 депутатів, передає ПІК.

Читайте також: «Я вважаю, що це афера» – Миколаєнко

Нагадаємо, в обласній раді вперто лобіюють ідею будівництва Палацу спорту у центрі міста, для чого треба «відрізати» 7200 кв. метрів від міського стадіону «Кристал». Тут навіть створили і фінансують в нинішніх непростих умовах КП "Палац спорту", в той час, як не вистачає коштів на утримання бібліотек. 

Читайте також:  В облраді вже фінансують КП  «Палац спорту»

Натомість, у міській раді кажуть – чому б не побудувати Палац спорту у Таврійському мікрорайоні.  Проте 22 грудня на сесії міської ради депутати таки вирішили внести у порядок денний питання про надання дозволу на розробку проекту землеустрою.

Миколаєнко: От тепер я прошу уваги - пропозиція Ільченка

На засіданні сесії, яка продовжила свою роботу 27 грудня, депутат міської ради Дмитро Ільченко  (він же - радник голови облради Владислава Мангера) знову лобіював питання про надання дозволу на розробку проекту землеустрою під Палац спорту.  Ільченко  повторює аргументи, які звучали з його вуст і на сесії 29 листопада і які тоді не знайшли особливої підтримки у колег в сесійній залі. 

Читайте також: Проект від хитромудрого Ільченка

Депутат підкреслив: за цим рішення немає ніякої афери, мовляв, це не передача землі, але потрібен крок назустріч, щоб отримати державне фінансування на реалізацію проекту. 

«Хочу звернути увагу колег, що є багато спекуляцій, що це якась афера, що це хтось бажає кудись землю забрати. Я звертаю увагу, що це дозвіл на розробку. Це не передача землі», - сказав депутат. 

«Тому я прошу колег підтримати проект – саме про дозвіл на розробку, щоб було хоч те, що міська рада в принципі не заперечує, після цього, якщо там будуть якісь питання, то ви просто банально не погодите і нічого не буде відведено. Тому я прошу підтримати», - звернувся до колег Ільченко.

Виступ Ільченка прокоментував міський голова Володимир Миколаєнко.

«Почекайте, я вважаю, що міська рада не заперечує проти будівництва Палацу спорту, але не за цієї адресою, не на запасному полі стадіону Кристал і не на водогоні», - прокоментував міський голова.

Чому не побудувати Палац спорту на Таврійському?

Депутат Андрій Дмитрієв, в свою чергу, не розуміє, чому треба надавати дозвіл облраді на розробку проекту землеустрою, якщо міська рада сама могла б претендувати на фінансування з державного бюджету. 

«Одне питання – а що заважає міській раді робити те саме? Чому ми повинні віддавати дозвіл обласній раді на розробку проекту землеустрою, якщо міська рада є точно таким самим суб’єктом?», - відзначив Дмитрієв.

На підтримку Ільченка виступив депутат міської ради та керівник комунального закладу ШГТ обласної ради Артем Кияновський.

Його аргументи «за» – Палац спорту будуватимуть у Херсоні і він слугуватиме і херсонцям, крім того, у міста та області вже був успішний приклад щодо передачі області Льодового палацу. «Це будівля (Льодовий палац – ред.), яку не могло запустити місто». Згадав, як приймалося це питання – теж з великими труднощами. 

Миколаєнко, в свою чергу, нагадав, що тоді місто та область «обмінялись» - віддавши на утримання області Льодовий палац, область натомість передала місту дитячий садок «Теремок». «Теремок, який би загнувся» і сьогодні це один з кращих спеціалізованих закладів», - погодився з міським головою Кияновський.

Ще один аргумент від Кияновського – він послався на слова екс-мера Володимира Сальдо, що якраз під будівництво  Палацу спорту, можна замінити і перекласти водогін,  на якому збираються будувати той самий Палац спорту. 

Цей аргумент теж не знайшов підтримки у Миколаєнка.

«Нема нам чим займатися і переносити водогони», - сказав міський голова.

На його думку, мова може йти про аферу.

«Саме така буде афера, вибачте, що потім якесь приватне підприємство скаже: ми от вклали гроші в будівництво вашого Палацу спорту, вклали мільйон гривень, а дайте нам земельну ділянку 72 сотки на стадіон Кристал. Я навіть не сумніваюсь, що так воно і буде», - сказав Миколаєнко.

Депутат Ігор Токарев не розуміє чому так вперто лобіюється питання будівництва Палацу спорту саме у центрі, коли є можливість побудувати його на Таврійському.

«Для мене, якщо чесно, не зрозуміло, чому дуже явно лобіюється вулиця Перекопська. Це перше питання. Друге питання – є прекрасне місце – Таврійський мікрорайон, найбільший у місті, прекрасна інфраструктура. Моя пропозиція – Таврійський», - відзначив він.

У результаті, депутати знову не підтримали аргументи Ільченка і питання провалилось. Можна припустити, з огляду на те як вперто це питання проштовхують з боку облради, що це ще не кінець і в залі міської ради знову звучатимуть ті самі аргументи. Лишається визначитися лише: це біг з перешкодами, виснажливий марафон чи все-таки гра в наперстки?

Читайте також:"Нью-васюки: Як віджати землю в центрі 

Читайте також: "Нью-Васюки" від Мангера-2

Читайте також: Нью-Васюки від Мангера–3

 Читайте також: "Нью-васюки" від Мангера – 4: така дорога земля у центрі

 

Новини по темі

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину