Pik
Сьогодні, 26 Февраля 2018
27.12.2017
428
0

Палац спорту у Херсоні: депутатські аргументи «за» та «проти»

Палац спорту у Херсоні: депутатські аргументи «за» та «проти»

Депутати міськради не підтримали на сесії Херсонської міської ради 27 грудня питання про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення в постійне користування земельної ділянки під Палац спорту у центрі Херсона. За проект проголосували лише 13 депутатів, передає ПІК.

Читайте також: «Я вважаю, що це афера» – Миколаєнко

Нагадаємо, в обласній раді вперто лобіюють ідею будівництва Палацу спорту у центрі міста, для чого треба «відрізати» 7200 кв. метрів від міського стадіону «Кристал». Тут навіть створили і фінансують в нинішніх непростих умовах КП "Палац спорту", в той час, як не вистачає коштів на утримання бібліотек. 

Читайте також:  В облраді вже фінансують КП  «Палац спорту»

Натомість, у міській раді кажуть – чому б не побудувати Палац спорту у Таврійському мікрорайоні.  Проте 22 грудня на сесії міської ради депутати таки вирішили внести у порядок денний питання про надання дозволу на розробку проекту землеустрою.

Миколаєнко: От тепер я прошу уваги - пропозиція Ільченка

На засіданні сесії, яка продовжила свою роботу 27 грудня, депутат міської ради Дмитро Ільченко  (він же - радник голови облради Владислава Мангера) знову лобіював питання про надання дозволу на розробку проекту землеустрою під Палац спорту.  Ільченко  повторює аргументи, які звучали з його вуст і на сесії 29 листопада і які тоді не знайшли особливої підтримки у колег в сесійній залі. 

Читайте також: Проект від хитромудрого Ільченка

Депутат підкреслив: за цим рішення немає ніякої афери, мовляв, це не передача землі, але потрібен крок назустріч, щоб отримати державне фінансування на реалізацію проекту. 

«Хочу звернути увагу колег, що є багато спекуляцій, що це якась афера, що це хтось бажає кудись землю забрати. Я звертаю увагу, що це дозвіл на розробку. Це не передача землі», - сказав депутат. 

«Тому я прошу колег підтримати проект – саме про дозвіл на розробку, щоб було хоч те, що міська рада в принципі не заперечує, після цього, якщо там будуть якісь питання, то ви просто банально не погодите і нічого не буде відведено. Тому я прошу підтримати», - звернувся до колег Ільченко.

Виступ Ільченка прокоментував міський голова Володимир Миколаєнко.

«Почекайте, я вважаю, що міська рада не заперечує проти будівництва Палацу спорту, але не за цієї адресою, не на запасному полі стадіону Кристал і не на водогоні», - прокоментував міський голова.

Чому не побудувати Палац спорту на Таврійському?

Депутат Андрій Дмитрієв, в свою чергу, не розуміє, чому треба надавати дозвіл облраді на розробку проекту землеустрою, якщо міська рада сама могла б претендувати на фінансування з державного бюджету. 

«Одне питання – а що заважає міській раді робити те саме? Чому ми повинні віддавати дозвіл обласній раді на розробку проекту землеустрою, якщо міська рада є точно таким самим суб’єктом?», - відзначив Дмитрієв.

На підтримку Ільченка виступив депутат міської ради та керівник комунального закладу ШГТ обласної ради Артем Кияновський.

Його аргументи «за» – Палац спорту будуватимуть у Херсоні і він слугуватиме і херсонцям, крім того, у міста та області вже був успішний приклад щодо передачі області Льодового палацу. «Це будівля (Льодовий палац – ред.), яку не могло запустити місто». Згадав, як приймалося це питання – теж з великими труднощами. 

Миколаєнко, в свою чергу, нагадав, що тоді місто та область «обмінялись» - віддавши на утримання області Льодовий палац, область натомість передала місту дитячий садок «Теремок». «Теремок, який би загнувся» і сьогодні це один з кращих спеціалізованих закладів», - погодився з міським головою Кияновський.

Ще один аргумент від Кияновського – він послався на слова екс-мера Володимира Сальдо, що якраз під будівництво  Палацу спорту, можна замінити і перекласти водогін,  на якому збираються будувати той самий Палац спорту. 

Цей аргумент теж не знайшов підтримки у Миколаєнка.

«Нема нам чим займатися і переносити водогони», - сказав міський голова.

На його думку, мова може йти про аферу.

«Саме така буде афера, вибачте, що потім якесь приватне підприємство скаже: ми от вклали гроші в будівництво вашого Палацу спорту, вклали мільйон гривень, а дайте нам земельну ділянку 72 сотки на стадіон Кристал. Я навіть не сумніваюсь, що так воно і буде», - сказав Миколаєнко.

Депутат Ігор Токарев не розуміє чому так вперто лобіюється питання будівництва Палацу спорту саме у центрі, коли є можливість побудувати його на Таврійському.

«Для мене, якщо чесно, не зрозуміло, чому дуже явно лобіюється вулиця Перекопська. Це перше питання. Друге питання – є прекрасне місце – Таврійський мікрорайон, найбільший у місті, прекрасна інфраструктура. Моя пропозиція – Таврійський», - відзначив він.

У результаті, депутати знову не підтримали аргументи Ільченка і питання провалилось. Можна припустити, з огляду на те як вперто це питання проштовхують з боку облради, що це ще не кінець і в залі міської ради знову звучатимуть ті самі аргументи. Лишається визначитися лише: це біг з перешкодами, виснажливий марафон чи все-таки гра в наперстки?

Читайте також:"Нью-васюки: Як віджати землю в центрі 

Читайте також: "Нью-Васюки" від Мангера-2

Читайте також: Нью-Васюки від Мангера–3

 Читайте також: "Нью-васюки" від Мангера – 4: така дорога земля у центрі

 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину