Pik
Сьогодні, 17 Вересня 2019
Спецрепортаж
03.10.2017
795
0

Отруту з Херсонщини не вивозять через міністра

Отруту з Херсонщини не вивозять через міністра

Місце зберігання пестицидів поблизу с. Сонячне Білозерського району відвідали заступник голови комітету ВР України з питань екологічної  безпеки Олег Недава та керівник ГО «Всеукраїнська екологічна ліга» Тетяна Тимочко, передає ПІК.

 Побачене гостей вразило, не те слово.  

Читайте також: Клуб на набережній Скадовська шокував поважних гостей нашої області

…По правий бік - бетонні контейнери у два ряди, на ємностях – руді і чорні потьоки, по лівий – купа каміння, це розібраний склад колишнього «Райагрохіму». У такому стані зберігаються 1200 тон отрутохімікатів поблизу с. Сонячне на Білозерщині, хоч слово «зберігаються» у даному випадку використовувати дуже спірно. Це колись тут був стратегічний об’єкт, який охоронявся, тепер же огорожу і складські приміщення розібрали. Зайти сюди без перешкод може хто завгодно, а місце вкрай небезпечне.  

Читайте також: Київський еколог та нардеп побували на Херсонському звалищі 

«Ми не випадково попередили вас одягнути на взуття хоча б пакети. Це забруднені грунт, бетон і метал, які ніколи не очистяться і не розкладуться скільки воно буде лежати, скільки й отруюватиме природне середовище.  Але все це потрапляє в водоносні горизонти. Це головна причина онкозахворюваності людей, особливо, в сільській місцевості», - розповіла еколог Тетяна Тимочко.

Отрутохімікати у Білозерський район привезли ще за  Костяка

Втім, виявляється, це ще не всі пестициди, які є в районі. 65 тон отрути лежить не так далеко від Сонячного, на території відомої агрофірми радгосп «Білозерське». 

Читайте також: Херсонське сміттєзвалище зацікавило Всеукраїнську екологічну лігу

При чому підприємство, яке вирощує яблука та виноград, і випускає вино та інші алкогольні напої, не має жодного відношення до цих пестицидів. Отрутохімікати сюди, які до цього змінили кілька місць прописки, привезли з Нововоронцовського району, ще за розпорядженням тодішнього голови ОДА Миколи Костяка. Обіцяли, що це тимчасове сховище, але отруту так і не вивезли.

Що у ємностях невідомо, бо ті безгоспні і їхній склад не досліджувався. Випадково дізнавшись, що з робочим візитом у регіоні перебуватиме  нардеп від екологічного комітету, який заїде на сховище хімікатів під Сонячним,  «Білозерського» відрядили представників до обранця.

Читайте також: У Мінекології захотіли "з’їсти" екофонд 

Олегу Недаві передали цілий стос документів зі зверненнями до багатьох інстанцій щодо необхідності вивезти отруту з підприємства і відписками на них. Нардеп документи прийняв і пообіцяв, що дані пестициди потраплять до переліку отруйних речовин на вивезення з Херсонщини. Але проблема в тому, що наразі в Україні пестициди не вивозять і не утилізовують взагалі. За словами обранця. Питання гальмується Мінекології. 

В Україні пестициди не вивозять і не утилізовують

«Я вітаю намагання нашого міністра екології  та природних ресурсів Семирака підтримати вітчизняного виробника і дочекатися, коли буде створено нове підприємство, яке займатиметься утилізацією пестицидів. Але його сьогодні немає, а пестициди є і їх треба вивозити. Ринок же достатньо жорстко тримають і не дають компаніям дозвіл на транскордон пестицидів. До речі, багато разів зверталися до міністерства компанії, які вже вивозили отрутохімікати з України, щоб дали дозвіл, але його не дають», - розповів Олег Недава.

Читайте також: 35 фото з херсонського сміттєзвалища

Читайте також: У Херсоні - битва за сміття

Востаннє з України отрутохімікати вивозилися перед футбольним чемпіонатом «Євро-2012», адже це було однією з головних вимог для проведення змагань такого високого рівня. Тоді, відповідно до спеціально розробленої програми поводження з непридатними пестицидами, небезпечної хімії позбулися Донецька, Харківська, Дніпропетровська, та Київська області. Херсонщина виявилася далеко від місця проведення «Євро», відтак їй не пощастило…

Марина Савченко

 

Новини по темі

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину