Pik
Сьогодні, 01 Октября 2020
17.10.2019
894
0

Осінь: як позбутися опалого листя

Осінь: як позбутися опалого листя

Щоосені спалювання листя – масове явище, що завдає відчутної шкоди довкіллю, яка майже дорівнює негативному впливу на екологію промислових підприємств,- застерігає Держпродспоживслужба області,- передає ПІК.

При згорянні однієї тонни рослинних залишків у повітря потрапляє близько 9 кг мікрочастинок диму. Ці мікрочастинки складаються з пилу, окису азоту, чадного газу, важких металів і низки канцерогенних сполук. Тліюче листя виділя бензопрен, здатний викликати у людини ракові захворювання.

Дим вогнища при спалюванні листя містить приблизно у 350 разів більше шкідливих речовин, ніж сигаретний дим.

Оскільки закон забороняє спалювати листя на території міста, то виникає питання – що з ним робити?

Існує як мінімум три екологічні альтернативи:

Закопати

До весни закопане листя перетвориться в корисний перегній. Агрономи кажуть: в листовому перегної азоту і фосфору майже стільки ж, скільки в коров’ячому гної.

Компостні ями

Якщо ви живете в приватному будинку, можна зробити з листя компост. Риємо яму довжиною півтора-два метра, глибиною метр і шириною три метри. Відступаємо від стінок ями по 20 сантиметрів з кожного боку і робимо всередині дерев’яний короб. Вкопуємо по кутах чотири стовпи і прибиваємо до них дошки. Залишаємо між дошками зазори по 5 сантиметрів, щоб всі верстви компосту провітрювалися. Для дренажу закидаємо дно товстими гілками, корою і соломою приблизно на 10-15 сантиметрів. Закриваємо верх споруди плівкою та запасаємося терпінням: процес перетворення листя в компост займає до двох років.

Вивоз листя

Якщо вам не хочеться копирсатися в землі, можна вивезти листя на спеціально відведені полігони, або ж просто залишити його під деревами. Опале листя захистить їх від морозів.

Якщо ви помітили місце спалювання опалого листя, негайно повідомити про це в міські диспетчерські, ДСНС – 101, міські екологічні служби або до обласних екоінспекцій. Людина, яка звертається в інспекцію, повинна назвати точну адресу, де саме зафіксовано правопорушення. Якщо особа, яка спалювала листя і тим самим порушила закон, не визнає свою провину, то доказами можуть бути фотографії, на яких зафіксовано факт спалювання листя, чи його підтверження двома свідками. На підставі цього інспектор виносить постанову про адміністративне порушення.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину