Pik
Сьогодні, 22 Февраля 2019
06.02.2019
277
0

Онука Августа Вірлича заснувала фундацію на честь свого дідуся (відео)

Онука Августа Вірлича заснувала фундацію на честь свого дідуся (відео)

У Херсоні зареєстрували громадську організацію "Фундація імені Августа Вірлича". Ініціаторка - онука Августа Вірлича, журналістка, громадська діячка Євгенія. Про створення фонду та проекти, над якими працюватимуть, кореспондентам Суспільного розповіла Євгенія Вірлич, передає ПІК.

"Моєю мрією одразу після смерті дідуся було увічнення його. Дідусь мріяв, щоб пам’ять про нього збереглася", - каже Євгенія Вірлич, засновниця фундації та онука Августа Вірлича.

Мета створення фундації, говорить Євгенія, - зацікавити молодь історією нашого краю.

"В рамках фундації будемо не лише продовжувати те, про що мріяв дідусь. Будемо засновувати нові проекти, які б точно сподобалися йому. В статуті прописано чітко: збереження культурних цінностей нашого міста і області. Та захист прав людини. Захист прав - це окрема історія людей, які постраждали від війни і окупації", - веде далі Євгенія Вірлич.

Перший проект, говорить жінка, - перевидання книги "Улицами старого Херсона". 

"У мене в руках книга "Улицами старого Херсона". Вона була видана у 2003-му році. Дідусь доклався до її створення. Я згадую, що він мріяв перевидати її українською мовою. А оскільки вона видана 2003-го, а в 2015-му у нас відбулася декомунізація. І у нас дуже круто змінилася історія. Мені хочеться перевидати її, але не в книжковому, а в електронному варіанті. Це і дешевше, і зручніше. Я думаю, це буде перша така ідея, яку ми будемо намагатися втілювати в життя із одним із авторів. Нащадки пана Віктора також будуть раді, що і його пам’ять буде збережена. Тому що він відомий краєзнавець наш", - розповідає Євгенія Вірлич.

У перевиданні книги фундація співпрацюватиме з музеями та бібліотеками.

"Наша бібліотечна система буде з радістю співпрацювати з ініціаторами цього видання. В наших фондах багато інформації щодо Херсона, фонди постійно поповнюються. Ми раді співпраці", - говорить Тетяна Машенкова, співробітниця центральної бібліотеки імені Лесі Українки.

Тетяна Машенкова каже, що у фонді бібліотеки є книги, які можна взяти за основу.

"Це буде історія, я думаю, не скільки вулиць, а людей, які жили на цих вулицях. Історії, як отримали назви ці вулиці. Думаю, це буде цікаво гостям і містянам. Ідея електронної книги полягає саме у тому, що можна знайти інформацію швидко і безкоштовно. Над цією книгою працювали краєзнавці, історики і містяни, у яких збереглися старі фото", - резюмує Євгенія Вірлич.

Новини по темі

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину