Pik
Сьогодні, 26 Вересня 2018
Ексклюзив
09.11.2017
238
0

Жінки постраждали через ділків, які працюють під прикриттям російських спецслужб

Окупанти затримали кримських татарок завдяки агентам ФСБ - Бабін

Сьогодні вночі на окупаційному КПВВ поблизу Чаплинки були затримані семеро жінок, які слідували на півострів з Херсона. Як стало відомо, це дружини кримських татар, ув’язнених у Криму за політичними мотивами. Факт порушення прав людини, а саме незаконного обмеження воді щодо громадян України, підтвердив Постійний Представник Президента України в Автономній Республіці Крим Борис Бабін, передає ПІК.

«Їхні близькі дійсно є політв’язнями, ми перевірили, це дійсно так. І те, що вони їхали всі разом, стало як червоною ганчіркою для російської окупаційної влади. Це ніщо інше, як акція залякування. Наскільки нам відомо, їх намагалися допитувати. Жінок тримали роздільно одна від іншої, у присутності чоловіків зі зброєю тривалий час, які їх принижували і  не давали користуватися мобільним зв’язком. Через отриманий стрес кільком жінкам стало погано, але їм довго відмовлялися викликати «швидку», - розповів Борис Бабін.

Читайте також: На Херсонщині орудують ділки, які наживаються на кримчанах

Звільнили жінок лише завдяки тому, що ситуація набула широкого розголосу в інтернет-просторі. Як зазначив Постійний Представник Президента України в АРК, жінки постраждали через дію посередницьких тіньових схем, які певні ділки налагодили у сфері отримання адміністративних послуг.  

«Дані громадянки України, які мешкають в Криму, приїздили на материкову частину задля отримання паспортів та свідоцтв про народження для дітей. Окремі особи, які називаються себе громадськими активістами, безперешкодно привозять з Криму  людей організовано для отримання адміністративних послуг, збираючи з них гроші для вирішення питань. Ці люди працюють в Криму і знаходяться під контролем російських спецслужб. Усі ми розуміємо, що жоден комерційний перевізник не перетне лінію розмежування, доки не дасть згоду на КПВВ окупанта на вербовку ФСБ.  Вочевидь, у даній ситуації їм не заплатили за так званий посередницький сервіс», - розповів  Постійний Представник Президента України в АРК.

Читайте також: Ізет Гданов - аналізи та рентген поки не вимагають

Іншими словами, прізвища людей, які вирішили отримати документи на материковій частині  у законний спосіб, без «допомоги» ділків, «злили» ФСБ і тому жінок затримали, не виключено, що не обійшлося й без агентів, які мешкають на Херсонщині.

«Ми підняли це питання перед Головним управлінням СБУ в АРК і запитуємо – коли будуть затримання?!  На сьогодні ми поки що не маємо відповідної публічної інформації і дуже сподіваюся, що найближчим часом вона з’явиться і ми нарешті побачимо процесуальне реагування на цю проблему», - зазначив Борис Бабін.

Про інцидент на адміністративній межі з окупованим Кримом Постійний Представник Президента України в АРК збирається повідомити міжнародним моніторинговим місіям, а також звертатися з позовом до суду про порушення прав людини.

Читайте також: Поблизу КПВВ на Херсонщині хочуть створити "єдине вікно" для кримчан

Автор: Марина Савченко

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину