Pik
Сьогодні, 21 Червеня 2018
Ексклюзив
09.11.2017
171
0

Жінки постраждали через ділків, які працюють під прикриттям російських спецслужб

Окупанти затримали кримських татарок завдяки агентам ФСБ - Бабін

Сьогодні вночі на окупаційному КПВВ поблизу Чаплинки були затримані семеро жінок, які слідували на півострів з Херсона. Як стало відомо, це дружини кримських татар, ув’язнених у Криму за політичними мотивами. Факт порушення прав людини, а саме незаконного обмеження воді щодо громадян України, підтвердив Постійний Представник Президента України в Автономній Республіці Крим Борис Бабін, передає ПІК.

«Їхні близькі дійсно є політв’язнями, ми перевірили, це дійсно так. І те, що вони їхали всі разом, стало як червоною ганчіркою для російської окупаційної влади. Це ніщо інше, як акція залякування. Наскільки нам відомо, їх намагалися допитувати. Жінок тримали роздільно одна від іншої, у присутності чоловіків зі зброєю тривалий час, які їх принижували і  не давали користуватися мобільним зв’язком. Через отриманий стрес кільком жінкам стало погано, але їм довго відмовлялися викликати «швидку», - розповів Борис Бабін.

Читайте також: На Херсонщині орудують ділки, які наживаються на кримчанах

Звільнили жінок лише завдяки тому, що ситуація набула широкого розголосу в інтернет-просторі. Як зазначив Постійний Представник Президента України в АРК, жінки постраждали через дію посередницьких тіньових схем, які певні ділки налагодили у сфері отримання адміністративних послуг.  

«Дані громадянки України, які мешкають в Криму, приїздили на материкову частину задля отримання паспортів та свідоцтв про народження для дітей. Окремі особи, які називаються себе громадськими активістами, безперешкодно привозять з Криму  людей організовано для отримання адміністративних послуг, збираючи з них гроші для вирішення питань. Ці люди працюють в Криму і знаходяться під контролем російських спецслужб. Усі ми розуміємо, що жоден комерційний перевізник не перетне лінію розмежування, доки не дасть згоду на КПВВ окупанта на вербовку ФСБ.  Вочевидь, у даній ситуації їм не заплатили за так званий посередницький сервіс», - розповів  Постійний Представник Президента України в АРК.

Читайте також: Ізет Гданов - аналізи та рентген поки не вимагають

Іншими словами, прізвища людей, які вирішили отримати документи на материковій частині  у законний спосіб, без «допомоги» ділків, «злили» ФСБ і тому жінок затримали, не виключено, що не обійшлося й без агентів, які мешкають на Херсонщині.

«Ми підняли це питання перед Головним управлінням СБУ в АРК і запитуємо – коли будуть затримання?!  На сьогодні ми поки що не маємо відповідної публічної інформації і дуже сподіваюся, що найближчим часом вона з’явиться і ми нарешті побачимо процесуальне реагування на цю проблему», - зазначив Борис Бабін.

Про інцидент на адміністративній межі з окупованим Кримом Постійний Представник Президента України в АРК збирається повідомити міжнародним моніторинговим місіям, а також звертатися з позовом до суду про порушення прав людини.

Читайте також: Поблизу КПВВ на Херсонщині хочуть створити "єдине вікно" для кримчан

Автор: Марина Савченко

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

09.05.2018
663
0
Відеорепортаж
Спогади про війну з перших вуст
08.05.2018
723
0
Відеорепортаж
Херсону є ким пишатися

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину