Pik
Сьогодні, 01 Октября 2020
23.04.2019
1390
0

Облрада вивчить питання створення НПП «Кам’янська Січ»

Облрада вивчить питання створення НПП «Кам’янська Січ»

Депутати Херсонської облради поспілкуються з населенням та депутатами Новорайської ОТГ, Новокаїрської, Милівської, Качкарівської сільських рад Бериславського району з приводу створення Указом Президента НПП «Кам’янська Січ». Про це повідомляє сайт Херсонської облради, передає ПІК.

Читайте також: Чотири сільські ради виступають проти створення національного природного парку “Кам’янська Січ” 

На адресу Херсонської обласної ради надійшов лист від Бериславської районної ради щодо ситуауії навколо створення національного-природнього парку «Кам’янська Січ». Питання розглядали 22 квітня на засіданні постійної депутатської комісії з питань земельних відносин та екології.

Депутати погодилися, що питання потребує детального вивчення та окремої роботи.

З метою зняття напруги серед жителів Новорайської ОТГ, Новокаїрської, Милівської, Качкарівської сільських рад комісія вирішила доручити депутатам Ігорю Йосипенко та Ігорю Колихаєву спільно з Департаментом екології та природних ресурсів, науковцями ХДУ взяти участь у сесіях місцевих рад Бериславського району, у обговореннях питання з населенням. Про результати поінформувати членів комісії на наступному засіданні.

Нагадаємо, 12 квітня 2019 року був оприлюднений указ Президента України № 140/2019 «Про створення національного природного парку «Кам’янська Січ».

Метою створення цього об’єкта природно-заповідного фонду є збереження генетичного, видового, ландшафтного та екосистемного різноманіття степів правобережжя Дніпра, інших природних комплексів і об’єктів, що мають важливе природоохоронне, наукове, естетичне, рекреаційне та оздоровче значення. Відповідно до наукового обґрунтування необхідності створення національного природного парку «Кам’янська Січ», цінним природним комплексом є територія, до складу якої входять землі Качкарівської, Милівської, Новокаїрської, Монастирської та Новорайської сільських/селищних рад Бериславського району загальною орієнтовною площею 12610,0406 га.

Флора цього унікального об’єкта природно-заповідного фонду налічує 582 види судинних рослин. Серед них – 52 раритетні. На цій території, крім того, зберігаються залишки близько 150 курганів і древніх поселень, залишки Кам’янської Січі, старовинні козацькі могили, панський маєток та старовинний монастир.

До складу НПП увійшли землі державної власності лісгоспу, землі водного фонду.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину