Сьогодні, 24 Листопада 2017
13.11.2017
581
0

Облрада просить не передавати фінансування училищ та коледжів місцевим бюджетам

На сесії Херсонської обласної ради 10 листопада депутати підтримали звернення свого колеги, керівника департаменту освіти та науки ОДА Євгена Криницького до вищого керівництва країни стосовно джерел фінансування професійно-технічних училищ та коледжів у 2018 році, передає ПІК.

Депутати Херсонської обласної ради просять не вносити змін до статті 87 Бюджетного кодексу, які передбачають покладення обовязку фінансування внз І, ІІ рівня акредитації на місцеві бюджети. Депутати просять залишити норму в редакції, де б фінансування йшло з державного бюджету.

«У Херсонській області налічується 10 вищих навчальних закладів 1-го 2-го рівнів акредитації, видатки державного бюджету на утримання яких у 2017р. складають близько 200 млн. грн. Із зазначеної кількості 7 навчальних закладів діють у складі університетів, академій як структурні підрозділи. Зокрема 3 у складі внз Херсона, 3 у складі внз Одеси, 1 - Мелітополя. Вони утворюють єдині господарські освітні комплекси, а зміна джерел фінансування суперечитиме їх злагодженому фінансуванню, - йдеться у звернені.

Також зазначається, що запропоновані зміни торкнуться і споживачів освітніх послуг - студентів. Тільки у закладах внз 1-го й 2-го рівнів акредитації їх нараховується понад 10 тисяч осіб, переважна більшість яких є представниками села, соціально незахищених категорій та дітьми з малозабезпечених родин. Зміна умов фінансування здобуття вищої освіти вплине на їх і без того нестабільне матеріальне становище. Зазначений принцип передачі фінансування на місця призведе до додаткового навантаження на місцеві бюджети, що в свою чергу погіршить фінансовий стан вже існуючих бюджетних установ.

«З огляду на викладене, - йдеться у звернені, - та з метою запобігання втрати підготовки вкрай важливої середньої ланки фахівців депутати Херсонської обласної ради звертаються до народних депутатів, Кабінету Міністрів України з проханням не допустити зміну джерел фінансування вищих навчальних закладів 1-го 2-го рівнів акредитації у 2018р. Передача їх фінансування до місцевих бюджетів без фінансового розрахунку можливостей кожної місцевої громади може призвести до системної кризи регіональний освіті та соціальної напруги в області».

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

13.11.2017
1175
0
Фоторепортаж
У Херсоні обрали королеву міста
17.10.2017
1034
0
Спецрепортаж
Херсонський Jazz Band зіграв для "Барсуків"

ТОП-Новини

наверх

Підписатись на новини

Підписатись на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину