Pik
Сьогодні, 09 Березня 2021
23.10.2018
1995
0

Обласний молодіжний центр пропонують розмістити в ОПМ

Обласний молодіжний центр пропонують розмістити в ОПМ

У вівторок, 23 жовтня,  у  Першому в Херсоні креативному просторі  HUBWAY відбулося обговорення перспективи створення Обласного Молодіжного центру, передає ПІК.

На обговоренні були присутні представники студентського самоврядування, молодіжної ради при міському голові Херсона, громадські активісти, директор Департаменту освіти та науки Євген Криницький, представники апарату Херсонської обласної ради - Ігор Шепелєв та Ірина Литвинова.

Створення таких центрів - це частина державної політики, рекомендації прописані ще в Указі Президента о 2012 році та у Постанові Кабміну. Розроблено типове положення щодо Молодіжних центрів. Його засновниками можуть бути органи місцевого самоврядування, приватні чи юридичні особи. Під час обговорення представники влади запропонували створити окрему комунальну установу, яка буде функціонувати на потреби молоді не тільки Херсона, а й області.

"Є два місяці до бюджетної сесії. Це термін, за який ми можемо підготувати проект рішення, презентувати проект депутатам. Департамент бере на себе відповідальність щодо допомоги у просуванні проекту, якщо буде запит від молоді, - розповів директор Департаменту освіти та науки Херсонської ОДА Євген Криницький. - Будемо пропонувати розміщення Молодіжного центру в Обласному палацу молоді.

Бачу три особи у персоналі - керівник та два менеджери. У нас є програма «Молодь Херсонщини», де передбачено 300 тисяч гривень на реалізацію молодіжних проектів. Молодіжний центр, на мою думку, має стати оператором цієї програми та посередником між молоддю, Департаментом освіти та науки ОДА та обласною радою. Такий підхід забезпечить прозорість використання коштів, викличе конкуренцію серед молодіжних організацій та активістів". 

file_1

Під час обговорення лунали думки щодо того, як зробити Молодіжний центр не формальним органом при Департаменті, а установою, яка буде корисна молоді. Координатор Асоціації молодіжних центрів України Павло Шелухін презентував бачення Асоціації щодо формату існування центрів. Він відрізняється від того, що пропонує Міністерство, формуючи державну молодіжну політику.

file_2

Нагадаємо, нещодавно відбулась громадська консультація щодо створення у Херсоні Молодіжного центру. Міська влада запропонувала ініціативній групі розглянути можливість розміщення центру у приміщенні комунальної власності на вулиці Гімназична, 6. Але поки активісти не змогли отримати доступ до будівлі, щоб принаймні подивитись, в якому стані приміщення.

У ході дебатів присутні дійшли висновку, що обидва формати мають право на життя.

Молоді потрібне й місце (формат Асоціації молодіжних центрів), де вона може збиратись, отримувати певні послуги, пропонувати до реалізації власні ініціативи, також не завадить й «мозковий центр» (такий формат пропонує Міністерство), який залучатиме гранти, допомагатиме молодіжним організаціям у написанні проектів, надаватиме фінансування під заходи, які передбачені у програмі «Молодь Херсонщини» по всій області. Конкуренція, якщо й відбуватиметься, то піде на користь саме молоді.

 

 

Теги:

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину