Pik
Сьогодні, 05 Березня 2021
14.11.2019
858
0

Обласні бібліотеки крокують у ногу з часом

Обласні бібліотеки крокують у ногу з часом

Впродовж двох днів у читальній залі Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова проходили предметні студії «Українське слово проситься до тебе» для учнів 7-В класу ЗОШ №55 та 8-ГМ обласного ліцею Херсонської обласної ради, що допомогли розширити межі навчальних програм з української літератури.

Бібліотекарі розповіли школярам про життєвий шлях Тараса Шевченка та маловідомі факти біографії талановитої Лесі Українки. Ближче познайомитися з творчою діяльністю митців допомогли уривки з документальних фільмів та музичні композиції, в тому числі в сучасній обробці.

Учні вправно відповідали на питання запропонованої їм вікторини «Сторінки Тарасового життя» та досить легко виконали завдання «Знайди пару», з’єднуючи стрілочками протилежності, взяті з тексту твору «Давня казка».

У свою чергу, Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки пропонують своїм користувачам різноманітні програми медіаінформаційної грамотності. Одна з найдієвіших серед них – медіаклуб «NaVi» («Народжені перемогати»), учасниками якого є лідери шкільного самоврядування, учасники міського шкільного парламенту.

На черговому засіданні медіаклубу його учасники розглядали питання: що сприяло бурхливому розвитку інформаційного суспільства? Що передувало до виникнення сучасних медіа? У чому полягає докорінна відмінність електронних, зокрема мережевих, медіа сучасності від традиційних.

Діти розглянули та проаналізовали матеріал про чотири основні інформаційні революції, їхній вплив на розвиток медіа. Дійшли до висновку: популярний вислів Уінстона Черчілля: «Хто володіє інформацією, той володіє світом» вже не є таким актуальним зараз. Нині важливіше не володіти інформацією, а вміти відбирати корисну для себе інформацію зі щоденного інформаційного потоку, знаходити новий зміст, створювати й моделювати нові меседжі, засвоювати повідомлення, вміти розрізняти маніпуляції та критично мислити.

Робота клубу триватиме протягом усього навчального року - повідомляють у прес-службі Херсонської обласної ради.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину