Pik
Сьогодні, 21 Октября 2018
15.11.2017
406
0

Новостворені ОТГ Херсонщини пройшли підготовку перед початком роботи рад

Новостворені ОТГ Херсонщини - перші кроки та рішення

Новостворені ОТГ Херсонщини пройшли підготовку перед початком роботи сільських, селищних рад.  Про це ПІК повідомили в  Херсонському Центрі розвитку місцевого самоврядування.

Голови, депутати, діловоди та інші спеціалісти новостворених місцевих рад ОТГ ознайомились з особливостями проведення перших сесій та діяльності виконавчих органів, правовими аспектами реорганізації органів місцевого самоврядування.

З 7 по 14 листопада 10 ОТГ Херсонщини взяли участь в першому модулі заходів для підтримки новостворених громад у перший рік після виборів «Операційне планування в ОТГ: перші кроки та рішення».

Процес децентралізації – це поступовий процес, тому вимагає навчання та роз’яснення особливостей законодавчої бази для тих, кого він стосується. Так, для представників органів місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад виникає потреба в інформаційній та експертній підтримці щодо особливостей їх роботи, так як попередньо подібного досвіду вони ще не мали.

Читайте також: Вибори в ОТГ на Херсонщині – політичний ландшафт змінився

Сільські та селищні ради населених пунктів після проведення виборів до ОТГ припиняють свою роботу та передають свої повноваження раді, яка знаходиться в адміністративному центрі громади.

Така практика нова для  Констянтинівської, Любимівської, Білозерської, Станіславської, Чулаківської, Бехтерської, Ювілейної, Високопільської, Борозенської та Іванівської громад. Учасники заходів дізнались про особливості передачі майна, активів та зобов'язань рад, що приєдналися до "центральної садиби".

Читайте також: Хто переміг на виборах голів ОТГ 29 жовтня на Херсонщині

Представники різних ОТГ часто актуалізували питання виконання обов’язків старост, в зв’язку з тим що посада в.о. старости відсутня в класифікаторі посад. Також були розглянуті інші кадрові питання: віднесення посад в органах місцевого самоврядування до відповідних категорій; дотримання законодавства України щодо оплати праці; розробка та впровадження основних організаційних документів (посадові інструкції, розподіл обов’язків, структура та штатний розпис тощо).

Навчання та консультація з експертами Херсонського ЦРМС, а також з запрошеними експертами має допомогти представникам органів місцевого самоврядування ОТГ згідно з встановленими законодавством провести всі підготовчі процедури до якісного початку роботи в громаді. Заходи проводились за ініціативи Херсонського ЦРМС, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

2_1

 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину