Pik
Сьогодні, 16 Січня 2021
15.12.2020
901
0

Новорічний дощик: радість чи шкода для домашнього улюбленця?

Новорічний дощик: радість чи шкода для домашнього улюбленця?

Для людей період новорічних свят – яскрава та радісна пора, коли прикрашаються оселі та ялинки. Але от для домашніх улюбленців саме цей період – один з найнебезпечніших. Бо яскрава мішура (наприклад, дощик або маленька ялинкова іграшка) можуть сильно зацікавити ваших котиків і песиків. Вони почнуть з нею бавитись і, несвідомо, можуть проковтнути - повідомляє пресслужба Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області.

Навіть якщо частина стороннього предмету потрапила в ротову порожнину кота, і він хоче цього позбутися, йому навряд чи вдасться це зробити самостійно, тому що на язиці тварини є спеціальні ворсинки, які спрямовані в напрямку стравоходу. У собак інший підхід до заковтування неїстівних предметів: вони, граючись, можуть проковтнути дрібну іграшку чи новорічну прикрасу, після цього стороннє тіло відразу потрапляє в стравохід або закупорює гортань. Після цього починаються справжні проблеми, тяжкість ураження залежить від величини стороннього предмету, довжини, об’єму, та щільності.

Зазвичай, клінічні ознаки наявності стороннього предмету в шлунково-кишковому тракті подібні, і мають ряд характерних ознак, а саме:

  • ви можете спостерігати блювоту або позиви до блювання, це може статися після прийому їжі і води, чи мимовільно;
  • у тварини може бути слабкий або відсутній апетит;
  • можуть виникати запори або проноси, порушується робота всього шлунково-кишкового тракту;
  • тварина може стати менш активною та апатичною.

Якщо ви спостерігаєте хоча б один з перелічених симптомів, і раніше ви помічали, що ваша тварина має нездоровий інтерес до неїстівних предметів, вам необхідно звернутися в лікарню, для проведення додаткових досліджень.

Для діагностики і виявлення стороннього вмісту в ШКТ, вам можуть запропонувати проведення ряду діагностичних досліджень, таких як:

  • Ультразвукове дослідження. За допомогою цього виду дослідження можна визначити відділ кишечника, в якому знаходиться сторонній предмет, візуалізувати тяжкість запального процесу, та спостерігати, чи не перейшло запалення на інші органи черевної порожнини.
  • Рентгенологічне дослідження з введенням рентгеноконтрастних речовин або без. Знімки, як правило, проводять в декількох проекціях, досліджують динаміку просування стороннього тіла, тяжкість закупорки та відділ кишківника, в якому знаходиться сторонній предмет.
  • Проведення загального дослідження крові та біохімічного. З його допомогою лікар зможе оцінити загальний стан організму та визначити, почався запальний процес, чи ні. Біохімічні показники крові показують роботу внутрішніх органів.

При своєчасному зверненні до ветеринарного спеціаліста та діагностиці захворювання, лікар відразу запропонує тварині лікування. Підходи до лікування можуть бути дуже різноманітні і залежать від тяжкості обтураціїї, стану улюбленця, та часу який минув від початку проковтування новорічного дощику чи іграшки. Починаючи від найпростішого, вам можуть призначити пероральні послаблюючі засоби, які природнім шляхом виводять сторонній предмет, або вже застосовують радикальні хірургічні методи, видаляючи інородне тіло, а за показаннями і частину некротизованого кишечника.

Будьте уважні до своїх тварин, адже вони можуть проковтнути неїстівний предмет. Особливу увагу зверніть на молодих, грайливих котиків та цуценят, на тварин, які схильні по поїдання неїстівних предметів, на тварин, які живуть з вами відносно короткий час, адже ви ще не встигли повністю передбачити їх поведінку.

Якщо сталося так, що у вас на очах тварина проковтнула іграшку або дощик, чи у вас виникає підозра проковтування стороннього предмету, будь-ласка, не варто займатися самолікуванням! Терміново зверніться в лікарню ветеринарної медицини, там вам зможуть допомогти, адже в деяких випадках життя пухнастого друга залежить лише від швидкості постановки діагнозу та правильного назначеного лікування.

Якщо вашій тварині необхідна допомога, звертайтеся до Херсонської міської державної лікарні ветеринарної медицини, де ви можете отримати кваліфіковану допомогу та консультацію (м.Херсон, вул.Гагаріна, 84, 43-94-33).

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину