Pik
Сьогодні, 29 Травня 2020
06.12.2018
1331
0

Новий порт на Херсонщині: про перші кроки перед будівництвом розповіли в ОДА

Новий порт на Херсонщині: про перші кроки перед будівництвом розповіли в ОДА

Проект будівництва на Херсонщині на Дніпровському лимані нового глибоководного морського порту, який має стати сполучною ланкою "Шовкового шляху", хоч і повільно, але рухається вперед.

Про це заявив голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу, передає ПІК.

"Повірте, він (проект будівництва порту - ред.) рухається, хоч, на жаль, не так швидко. Ми з Олексієм Опанасовичем (генеральним директором ТОВ СП "Нібулон" Олексієм  Вадатурським - ред.) цим проектом вже займаємось більше року, ми були у різних кабінетах - від Президента до сільського голови села Олександрівка Білозерського району", - розповів Гордєєв.

За його словами, під майбутній морський порт наразі вже знайшли земельну ділянку на території села Олександрівка і нададуть її компанії "Нібулон", яка будуватиме тут наземну частину даного об'єкту.

"Зараз, паралельно, ми займаємось відведенням водної частини Дніпровського лиману для здійснення там днопоглиблюваних робіт", - зазначив голова ОДА.

Гордєєв також повідомив, що компанією "Нібулон" вже надано техніко-економічне обґрунтування проекту Олександрівського порту, із визначенням терміну будівництва об'єкту - не менше 5 років.

Читайте також: «Нібулон» готовий інвестувати понад 400 млн доларів у новий морпорт на Херсонщині

Як заявив голова ОДА, проект є дуже потужним.

"Напевно, це найскладніший проект, який є у нас в регіоні після Каховської ГЕС (будівництва другої черги Каховської гідроелектростанції - ред.) за такими масштабами. І це той об'єкт, який потім буде працювати не тільки на Херсонський регіон, але й на всю державу", - наголосив Гордєєв.

Як повідомляв Укрінформ, Херсонщина хоче стати сполучною ланкою "Шовкового шляху" (сполученням Євросоюз-Україна-Грузія-Китай) та водного коридору між Гданськом (Польща) і Херсоном. У рамках цього проекту було запропоновано збудувати в регіоні у Дніпровському лимані новий глибоководний порт.

Згідно інформації, оприлюдненій генеральним директором ТОВ СП "Нібулон" Олексієм Вадатурським 30 листопада 2018 року у виступі на засіданні Ради регіонального розвитку Херсонської області, компанія "Нібулон" готова інвестувати понад 400 млн доларів США у будівництво на Херсонщині на Дніпровському лимані поблизу села Олександрівка Білозерського району нового глибоководного морського порту і, за умови отримання необхідних погоджувальних документів, готова розпочати це будівництво вже у 2019 році.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину