Pik
Сьогодні, 22 Февраля 2020
22.01.2019
491
0

"Ні для кого не є таємницею радість місцевої влади після моєї відставки" - Бабін

"Ні для кого не є таємницею радість місцевої влади після моєї відставки" - Бабін

Кореспондентам, вдалося зв’язатися з екс-представником Президента України в АР Крим, – Борисом Бабіним та обговорити питання, які досі залишились відкритими, після його звільнення, повідомляє сайт "Радио Куреш".

 «Заручники ситуації»

 Ведуча: Чи пам’ятаєте свій перший робочий день на посаді Постійного представника Президента України в АР Крим?

Борис Бабін: Так, пам’ятаю. Він був дуже насиченим, ми з моїм першим заступником, після відповідних промов, які були в Києві, урочистостей, отримання посвідчень і тексту Указу, поїхали в ніч в Херсон і рано вранці з’явилися в Представництві і почали знайомитися з колективом, бо ситуація була складна. Попередній представник, пані Попович, її не було в офісі, вона була в невідомому нам місці, разом з печаткою, зачиненим кабінетом. Це додало трохи інтриги в перший робочий день. І нам було необхідно забезпечити безперервність тоді роботи органу і його легальність, реєстрацію відповідних реєстрів підписів і так далі. І звичайно нового керманича, ознайомлення з колективом, з тим що є, що має бути і не має бути. З першого дня ми почали працювати по суті. Були і звернення громадян і планування заходів. День був дуже насичений.

Ведуча: Були проблеми з кадровим забезпеченням?

Борис Бабін: Ситуація в наступному. Дійсно, Представництво стало заручником ситуації, бо у 2015 році вийшов закон про державну службу. За цим законом необхідно було покласти низку функцій органу на керівника апарату, якого по-перше не було, а по-друге і не було, власне, і можливості, бо Указом президента, який затверджував штатні одиниці, не було передбачено цієї посади. Тому, орган був трохи законсервованим, і лише після мого призначення відбулися відповідні зміни. Було призначено після тривалих переговорів доопрацювання цієї процедури. Відповідно до законодавства про держслужбу, був проведений конкурс комісією вищого корпусу держслужби, але це вже було через декілька місяців нашого перебування на посаді, і це звісно загальмувало кадрову політику. Бо фактично декілька місяців не могли нікого ані звільняти, а ні призначати, я ні щось робити з колективом. Ми були заручниками ситуації.

Ведуча: Які задачі тоді були поставлені і чи змогли все виконати?

Борис Бабін:  Основні завдання, які в першу чергу поставили, це: забезпечення діяльності органу, як він має працювати згідно Указу №16, від 2016 року, це здійснення відповідних функцій, щодо ВПО на всій підконтрольній території України, моніторинг ситуації в Криму, моніторинг ситуації пов’язаний з Кримом, допомога людям, сприяння іншим державним органам, відповідна координаційна діяльність. З самого початку почали працювати на експертним забезпеченням діяльності Представництва, налагодженням діяльності міжвідомчого діалогу, плануванням діяльності Представництва на довгострокову перспективу. В принципі це вдалося. Ми маємо план, який був влітку затверджений, хоча з певним запізненням, але тут, на жаль багато органів робили все, щоб максимально відкласти його схвалення. Ми набрали штатну чисельність, було доукомплектовано Представництво. Це орган, на сьогоднішній день, який щодо кадрового забезпечення  і шляхів його наповнення, має бути взірцем, бо люди відбиралися виключно за морально-діловими якостями. Я думаю, що тут багатьом є в нас тут чому повчитися, зокрема на Херсонщині і в інших регіонах. Тому, тут головне завдання, яке ми для себе поставили – забезпечення роботи органу, воно було виконане.

Ведуча: Які конкретні кроки стали успішними, якими на сьогоднішній день можете похвалитися?

Борис Бабін: Ну знаєте, я може якось зроблю детальний доклад, чи може прес-конференцію, чи звіт по своїй діяльності. Є дуже багато напрямків, і не можна щось окремо виділяти. Тому я би це поки зараз виніс за дужки. Теж саме і про те, що не було зроблено, тут є суб’єктивні і об’єктивні причини, але про це теж, трохи згодом. Завжди були помилки, вони є і вони будуть. Я в перші місяці помилявся, щодо окремих посадовців, які залишились мені в спадщину від Попович. Я все ж таки розраховував, що вони будуть віддано працювати.

 

«Облаштування КППВВ не матиме ніякого сенсу без налагодження легальних автобусних перевезень»

 

Ведуча: КППВВ на адмінкордоні, так і досі не вдалося його облаштувати. Чому?

Борис Бабін: Ну тому що на превеликий жаль, у цих сферах є певні ризики. Як я думаю, як приватна особа вже. Тут є певні ризики і зокрема, можливо, і корупційні. І тому, знаєте, коли намагаєшся щось зробити, щоб було добре не лише громадянам, але ще й якомусь чиновнику, то не завжди це вдається. І страждають на сам перед звісно громадяни. По-перше, мінімальні потреби, які там необхідні, ми визначили ще восени 2017 року. Було очевидно, що слід облаштовувати два пункти пропуску, ще КППВВ «Каланчак» та «Чонгар». Було очевидно, що це облаштування не матиме ніякого сенсу без налагодження з КППВВ легальних перевезень автобусних. Було очевидно, що мінімальні потреби, які необхідно задовольнити для осіб, що перетинають  адмінмежу, це освітлення, розмітки, пішохідні доріжки, тенти, навіси, місця обігріву взимку. Це було основне і ми під це шукали кошти, і Представництво шукало в міжнародних організаціях, в бюджеті, але все це нажаль було безуспішно.

Крім того, міжнародні організації прямо відмовляли в наданні коштів, посилаючись на попередній сумний досвід, не дуже якісного і правильного, як вони вважали, їх використання. Але, паралельно ми знали, що є інша робота, що є проект облаштування КППВВ, який готував уряд. Ми, попри наші чисельні звернення, пропозиції, не були залучені до опрацювання цього проекту. І досі Представництво не залучене до цього. На скільки ми знаємо, з відкритих, джерел, на цей урядовий проект було виділено кошти, приблизно 106 млн. гривень. Після цього почалося  опрацювання, яке не завершене. Досі узгодженого проекту не має. Наприкінці жовтня були здійснені землевідведення на пунктах пропуску.

Тут питання, насамперед, до тих органів, які мали цим обійматися,  це в першу чергу Міністерство інфраструктури, на чиїй відповідальності це знаходиться. І,на жаль, знов таки, враховуючи те, що якогось, спільного бачення, що там має бути, у відповідних чиновників, не має. Я за цим спостерігаю, будемо намагатися, що це буде зроблено, у цьому році, навесні. Але в мене, знаєте, такого оптимізму, щодо цього не має. Бо в нас, знаєте, усі спроби, пов’язати будь-який проект по Криму до якогось особистого виторгу, вибачте, вони не успішні.

Ведуча: Щодо перевезень на КППВВ. Так і не вдається поки що подолати корупцію, як ви думаєте, чому так виходить? Що ви в цьому питанні зробили?

Борис Бабін: Давайте так, що зараз можна сказати. Нарад було дуже багато, багато листів, звернень, від самого низового рівня і на регіональному і на загальнодержавному, включно до РНБО, щоб ви розуміли. І не можна сказати, що нічого не зсунулося, бо регіональна влада, оголосила в жовтні цього року, за рік наших звернень до них, конкурси на відповідні маршрути. Що буде далі з цими конкурсами, хто там буде, і як будуть перевозити, як будуть боротися паралельно із нелегалами, це питання вже для майбутнього очільника відомства.

Але знову таки, в мене оптимізму тут не має, зважаючи на те, що ніяких. Ані кадрових, ані управлінських змін на рівні регіону за ці часи не відбулося. Тому подивимось що буде далі. На жаль, це величезний бізнес, багато кому вигідно, щоб все це було нелегально. Тому подивимось, як буде влада реагувати на ці виклики. Вони є перезрілими, але вони залишаються.

 

«Ні для кого не є таємницею радість місцевої влади, після моєї відставки»

 

Ведуча: Чи достатньою була потужність та команда, аби побороти усі ці перепони?

Борис Бабін: Потужність ми вибрали максимальну. Все що ми могли, ми робили. Команда, в цілому, була зібрана не погана за цей рік. І тут ми маємо певні природні обмеження, бо наш офіс, хоча ми і не дуже регіональний орган, ми займаємось загальнодержавною проблемою. Але офіс знаходиться в Херсоні, не всі можуть собі дозволити там працювати. Херсон не дуже велике місто, в порівнянні з Києвом, Одесою чи Харковом. Тут є відповідна кадрова спроможність, але ми намагались знайти найкращих. Я не кажу, що нам це повністю вдалося, але тим, колективом, який зараз працює в представництві, я цілком задоволений.

Ведуча: На скільки комфортно було працювати на Херсонщині, чи було у Вас порозуміння з місцевою та обласною владою?

Борис Бабін: Ні для кого не є таємницею радість місцевої влади, після моєї відставки. Тому це риторичне питання. Повністю на нього я відповім трохи згодом.

Ведуча: Під час тимчасово-слідчої комісії у справі вбивства Катерини Ганзюк та нападів на інших активістів, була подана різна інформація від голови Херсонської ОДА та та інформація, яку ви подали. У ЗМІ повідомляють, що обласна влада у звіті зазначила, що в регіоні все добре, не має жодних проблем, ви ж надали іншу інформацію. Чи була тоді конфліктна ситуація? Чому під різним кутом зору вбачаються певні дії?

Борис Бабін: Ну, по-перше, хотілося б в чергове сказати, що все те, що я доповідав на тимчасово-слідчій комісії, було на її закритій частині з відповідним обмеженням режиму інформації. Тому усі ці коментарі, які з’явилися після цього, від когось чи повідомлення ЗМІ, як виявилось, що нібито це засідання кимось записувалось на відеокамеру і т.д. , це вже порушення певного режиму і не я його порушив. Тому я тут певною мірою заручник ситуації і не можу коментувати що було на закритому засідання тимчасово-слідчої парламентської комісії. В мене не має на це повноважень, ні можливостей.

Але я хочу сказати лише одне, все те, що я там казав, і раніше, все що висловлював в медіа, Представництво інформувало про це і Президента України, через його Адміністрацію і повноважні правоохоронні органи, це все правда. Наразі, як мені відомо, з цих питань ідуть відповідні провадження, і я сподіваюсь, що в цих провадженнях винні будуть покарані, а справедливість великого суду, дозволить нам, як то кажуть,  не повністю розчаруватися в стані справ на Херсонщині.

 

«Аби говорити про часові рамки деокупації, треба навести лад на підконтрольній території країни»

 

Ведуча: Чи замовчуються певні проблеми, які є на Херсонщині?

Борис Бабін: Знов таки, я думаю, що проблем у будь-якому регіоні багато, якщо ми кажемо що їх не має – ми ставимо себе на позицію Північної Кореї, як мінімум. Нам зараз треба думати. Як не допустити широкомасштабного конфлікту і чим кожен може бути корисним для Батьківщини в цій ситуації, для захисту суверенітету та територіальної цілісності та дотримання прав людини. Тому тут, я дуже обмежений на сьогоднішній день в плані дискусії.

Ведуча: Чому ви вирішили йти з посади?

Борис Бабін: Тут є комплекс причин, дуже великий, це не якась імпульсивна заява чи якийсь необґрунтований рух, чи якесь непорозуміння з якоюсь посадовою особою, ні. Фактори, які вплинули на моє рішення, вони накопичувалися протягом останнього року. З певного моменту я зрозумів, що краще для усіх, зокрема для деокупації Криму, коли я піду з цієї посади і буду займатись чимось іншим. Нажаль, можна констатувати, що через низку певних обставин, подальша моя ефективність роботи, як постпреда, вона майже знівельована. Тому це було абсолютно обґрунтоване рішення. Я не кажу, що я не сумую за посадою, я сумую, що багато чого не встиг, але в тій ситуації, що була на жовтень-листопад 2018 року, було вже очевидно, що більше, ніж ми зробили за рік, зроблено наврядчи буде.

Ведуча: Як ви бачите часові рамки деокупації Криму?

Борис Бабін: Ви знаєте, для того аби говорити про часові рамки деокупації, треба навести лад на підконтрольній території країни, не тільки на Херсонщині. Без цього, якісь розмови про деокупацію, це суто якась «маніловщина» чи то, як кажуть у Херсоні «Путіловщина», і тому, я не ставив тут ніяких завдань, стоячи на березі, де не все гаразд.  Але те, що деокупація буде, я особисто впевнений і я буду все робити для того, аби вона була здійснена максимально швидко.

 

«Якщо в найближчий час не буде кадрових рішень і не буде призначений новий постійний Представник чи виконуючий обов’язків, то орган буде паралізований»

 

Ведуча: Ви бачите кандидатуру, хто може обійняти вашу колишню посаду?

Борис Бабін: Я думаю, що моя порада сьогодні не буде найкращою рекомендацією будь-кому в цій ситуації. Рішення, безумовно за Президентом України, я впевнений, що відповідні кадрові резерви є, незамінних посадовців не буває. Єдине, що можу казати, що весь колектив, разом з моїм заступником паном Ізетом Гдановим працює і буде далі працювати до відповідних кадрових рішень.  Але питання в тому, суто юридичне, що відповідно до законодавства, якщо в найближчий час не буде кадрових рішень і не буде призначений новий постійний Представник чи виконуючий обов’язків, то орган буде паралізований, суто юридично. Бо мій перший заступник, в умовах відсутності постійного Представника не має повноважень на низку заходів, які забезпечують, як мінімум саме існування органу, питання усіляких рішень, розпоряджень та кошторисів.

Ведуча: Ви готові порадами підтримувати своїх колишніх колег?

Борис Бабін: Я підтримую усіх хто працює на деокупації Криму. А більшість тих структур, які цим мають обійматися, вони роблять щось інше, як ми бачимо, але я відкритий для усіх, в межах розумного, бо це вже волонтерство, а на волонтерство, я можу лише частину свого часу виділяти. Я буду працювати в цих напрямках далі. 

 

Радіо «Куреш»

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину